22 Haziran 2018 21:48

Dicle Üniversitesi karıştı! Çok sayıda gözaltı

Dicle Üniversitesi karıştı! Çok sayıda gözaltı

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi önünde nevruz kutlaması yapmak isteyen öğrencilerden birinin PKK marşını söylemesi üzerine polis müdahale etti.

Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi önünde nevruz kutlaması yapmak isteyen öğrenciler ile etkinliğin izinsiz olduğunu söyleyen polisler arasında gerginlik çıktı.

Bir öğrencinin PKK marşını marşı söylemesi üzerine, polis onu gözaltına almak istedi. Diğer öğrenciler ise gözaltına alınmasına engel olmak istedi.

16 ÖĞRENCİYE GÖZALTI

İlk başta sivil polisler ile öğrenciler arasında çıkan arbedeye, daha sonra Çevik Kuvvet polisleri de katıldı. Müdahalenin ardından polis 16 öğrenciye gözaltına aldı. Gözaltına alınan öğrenciler Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (9)
 • gönderin kuzey ıraklarına yüz vermeyin bunlara gönder sülalesini alıştılar ekmek elden su gölden!!

  (0) (0)

 • evet. bu yüzden tüm terör üyesi kişiler Üniversiteler ve Sanat Dünyasından uzaklaştırılmalıdır. daha da aydınlık günler bizleri bekliyor.

  (0) (1)

 • ünvler bilim, sanat ve aydınlık geleceğin yarınları olması gerekirken öğrencimi yetişiyor teröristmi belli değil.

  (0) (1)

 • Kürt halkı ayağa kalkıyor 16 nisandan sonra kıyamet kopacak AKP liler ve siz Hür-Davarlılar güneydoğuyu terk edin

  (2) (0)

 • DERHAL OKULLARI İLE İLİŞİKLERİ KESİLMELİ O OKUL HAKEDEN ŞEREFLİ VATANSEVER ÇOCUKLAR OKUMALI, OKULLAR MAALESEF PKK YUVASI BURADAN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM BİR SADE VATANSEVER OLARAK GEREĞİNİ YAPIN.

  (0) (2)

Tüm Yorumlar