13 Aralık 2018 06:53

Devlet Bahçeli'den bedelli açıklaması

Devlet Bahçeli'den bedelli açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, bedelli askerlik düzenlemesiyle ilgili getirilen 28 gün şartına karşı çıktı. Bahçeli, "Bedelli olacaksa 28 güne ne gerek var" diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bedelli askerliğin çıkmasını olumlu olarak gördüğünü ifade ederek, “Ancak 28 günlük teorik eğitim de nedir? Bedelli olacaksa 28 güne ne gerek vardır? Bu kadar zahmete lüzum olacak mıdır?” dedi.

Twitter’dan açıklamalarda bulunan Bahçeli şunları söyledi:

“Süresi 28 gün olarak belirlenmiş bedelli askerliğin konuşulmasına şahit oluyoruz. Askeri ihtiyaçlar elbette gözetilmiş, dikkate alınmıştır. Meşru herhangi bir sebeple askerliğini yapamayan insanlarımızın yığılması da söz konusudur. Buraya kadar diyeceğim bir şey yoktur. Bedelli askerliğin çıkmasını olumlu görüyor, gereğinin yapılmasını arzu ediyorum. Ancak 28 günlük teorik eğitim de nedir? Bedelliden istifade edecek kardeşlerimiz 28 günde deyim yerindeyse ‘yaylalar yaylalar’ türküsünü bile öğrenemeyeceklerdir. Bedelli olacaksa 28 güne ne gerek vardır? Bu kadar zahmete lüzum olacak mıdır? Askerliğin teorik eğitimi doğru bir değerlendirme değildir. Asker silahla, ağıt siyahla anılır. Madem bedelli askerlikle ilgili düzenleme yapılacak, o zaman bunca kafa karışıklığı ve karmaşaya niye ihtiyaç duyulur? Adı üstünde bedelse verilir, sonuçta ilgililer terhis edilir. Bedelli askerlik tartışmalarını uzatarak canıyla bedel ödeyen kahramanlarımızın ruhlarını ve fedakârlık numunesi evlatlarımızın duygularını incitmemek asıldır, esastır, şarttır, elzemdir, temennimdir.”

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (23)
 • ya herkes adam gibi askerlik yapsın ya da profesyonel askerlik çıksın, bedelli gibi bir adaletsizlik olmasın. artık savaşlar teknolojik aletlerle.. bırakın bu herkes askerlik havasını tatsın gibi geçen yüzyüzyıldan kalma söylemleri.. bundan sonra hertürk asker değil bilim adamı doğmalı..

  (0) (3)

 • Parası var die evde ana Kucağı fakire askere raprap peygamber ocağı bu peygamber zengini neden kayırıyor gardaş. 15 bini mi isterim ben ziraat bankası mı veriyor söleyin hele.

  (1) (1)

 • Ben askerliģimi yaptım bana 15 bini ziraat bankası mı verecek.

  (0) (0)

 • 28 günde askerlik mi öğrenilir ben 13. Ayda tam asker oldum nerden ne gelir çevreyi herşeyi tam anlamıyla öğrendim sonrada askerlik bitti 1 ayda hiçbirşey öğrenilmez boşa masraf

  (1) (1)

 • Bencede 28 gün saçmalığı olmamalı, 15 bin al yarısını bunların yemesine içmesine harca, olacak iş mi. Belki daha fazlasını adam askerde kaza geçirecek hastalanacak verdiği paradan çok masraf çıkaracak.

  (0) (2)

Tüm Yorumlar