16 Ocak 2019 09:08

Destici'den HDP'lileri kızdıracak açıklama! Demirtaş'ı ziyaret...

Destici'den HDP'lileri kızdıracak açıklama! Demirtaş'ı ziyaret...

BBP Genel Başkanı ve AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Destici HDP'lleri kızdıracak açıklamalarda bulundu. Destici "HDP, PKK Terör örgütünün yüzde yüz, siyasi organizasyonudur. Bizim için ha Karayılan, ha Demirtaş. Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret etmek, Öcalan'ı ziyaret etmek demektir. Bunlar, bölücülüğe pirim verir'' dedi.

BBP Genel Başkanı ve AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Destici, Best FM'de Ufuk Karcı'nın sorularını cevaplandırdı.

Destici; "18 BBP'li arkadaşımız, AK Parti listesinde. Bizim arkadaşlarımız, seçilebilecek gibi canla, başla çalışıyor. Bizim bir ahdimiz var. 15 Temmuz sonrası oluşan bir ahit. O yüzden seçilmek veya seçilememek kaygısı yaşamıyoruz. Bakanlar kuruluna girmek veya kabinede yer almak gibi bir pazarlığımız kesinlikle olmadı" dedi.

HA DEMİRTAŞ, HA KARAYILAN: HDP ve Selahaddin Demirtaş hakkında sert konuşan Destici; "HDP, PKK Terör örgütünün yüzde yüz, siyasi organizasyonudur. Bu yapı, Millet İttifakı'nın sanclı karnıdır. Daha ilerisini söyleyeyim, bizim için ha Karayılan, ha Demirtaş. Ha Buldan, ha Salih Müslim veya ha Osman Baydemir, ha Öcalan'dır. Bunların hepsi aynıdır. Bunların hepsi bir örgütün, terör örgütünün elemanları. HDP demek, PKK demek. Millet İttifak'ının bu yapıyla birarada olması kabul edilemez. Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret etmek, Öcalan'ı ziyaret etmek demektir. Bunlar, bölücülüğe pirim verir." şeklinde konuştu.

SAADET PARTİSİ BİZİ ŞAŞIRTTI: Mustafa Destici, Saadet Partisi'nin de Millet İttifakı'nda yer almasını ve HDP hakkındaki fikirlerini eleştirirken; "Ben, kendileri ile Cumhur İttifakı'nda yer alması için görüştüm. Ama tercihleri beni şaşırtmadı, diyemem. Onlar farklı bir tercihte bulundular. Bizimle olmalarını doğru bulurdum. Tercihlerine saygı duyuyorum, ancak bizi şaşırttı." ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (19)
 • alperenler iki yüzlü siyaset yapmaz,,alperenler politika yapmaz,KORKAKLAR ZAFERE ULAŞAMAZLAR.ALPERENLER TAKİYE YAPMAZLAR.

  (0) (1)

 • Bu adamın çapı ne kadar ki HDP ile ilgili yorum yapmış. Dikkat çekmeye çalışıyor 😂😂😂😂

  (5) (6)

 • BUNLAR GÜNÜ BİRLİK SİYASET YAPIP GÜNÜ KURTARIYORLAR,,,,,AKP KURTULMUŞU ALDI-SOYLUYU ALDI-BUNLARIN PARTİLERİ KAPANDI FAKAT DESTİCİYİ-TOPCUYU ALMASIYLA BÜYÜK BİRLİK PARTİSİNE ONLARI PIROJELERİ SÖKMEZ,,,ALPERENLER DAHADA ÇOĞALARAK DAVALARINA SAHİP ÇIKMAKTALAR.

  (1) (25)

 • AHTE VAFA YOK....,,,,GÜNÜMÜZDEKİ İNSANLARDA,,,,,İNSANLARIMIZDA BALIK HAFIZALI DEĞİLDİR ELBETTE.

  (1) (26)

 • GÖLBAŞINDA YALCIN BEYLE KONUŞTUKLARINI UYGULUYORLAR.PİLANLADIKLARI GİBİ UYGULUYORLAR.

  (1) (20)

Tüm Yorumlar