20 Kasım 2018 18:17

Destici'den Başbuğ'a tepki: PKK'yı niye bitiremedin

Destici'den Başbuğ'a tepki: PKK'yı niye bitiremedin

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Afrin Harekâtı'nın siyasete alet edilmemesi gerektiğini söyleyen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a tepki göstererek, "İlker Başbuğ'a şunu sormak isterim; Genelkurmay Başkanlığı döneminizde bu PKK terör örgütü neden bitmedi?" dedi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkez binasında basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Afrin Harekâtı'nın siyasete alet edilmemesi gerektiğini söyleyen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a Bahçeli ve Erdoğan'dan sonra bir tepki de Mustafa Destici'den geldi. 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Afrin Harekâtı'nın siyasete alet edilmemesi gerektiğini söyleyen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a tepki göstererek şunları söyledi:

-"Eski Genelkurmay Başkanlarının özellikle siyasetçilerin birbirleriyle yapmış olduğu tartışmalara müdahil olmalarını doğru bulmuyorum. İlker Başbuğ’a şunu sormak isterim: 'Siz konuşacak makamda değildiniz. İcra edecek makamdaydınız. Genelkurmay Başkanlığı döneminizde bu PKK terör örgütü neden bitmedi?' İlk önce bunun cevabını versin.

-Dolayısıyla siyasetçiler hakaret içermeden, toplumu ayrıştırıcı bir dil kullanmadan birbirlerini eleştirebilirler. Yapılan harekatla ilgili düşüncelerini ifade edebilirler. Kahraman Mehmetçiğimizin moralini yüksek tutmak ve başarılı olma adına dilek ve temennilerini, görüşlerini yüksek sesle dile getirebilirler. Bunlara karşı yapılan haince açıklamalara, bildirilere karşı en sert şekilde cevap verebilirler.

BAŞBUĞ NEDEN RAHATSIZ?

-Anladığım kadarıyla İlker Başbuğ, özellikle Türk Tabipler Birliği (TTB) ve HDP'nin etrafında hizalanan, onlara arka çıkan birtakım siyasetçilere verilen sert cevaplardan rahatsız olmuş gözüküyor. Bence İlker Başbuğ pozisyonundaki insanların bu tür siyasi tartışmalara girmek yerine, askeri alanda bir önerileri varsa onları söylesinler. PKK ile ilgili kendi dönemlerinin hesabını versinler."

BAHÇELİ VE ERDOĞAN NE DEMİŞTİ ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Bu sözler onun haddine mi? Yazıklar olsun gereken cevabı alacak'' sözleriyle tepki göstermişti. MHP Lideri Bahçeli ise 'TSK'nın başında bir komutan vardır ikinci bir komutana gerek yoktur' diyen Bahçeli, Başbuğ'un sözlerini sert bir dille eleştirmişti.

İlker Başbuğ Erdoğan ve Bahçeli'ye yanıt verdi

İlker Başbuğ Afrin için ne dedi Erdoğan'dan büyük tepki!

Bahçeli'den İlker Başbuğ'a sert sözler

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (52)
 • Öncelikle Hükümetlerin isteyip istememsinde yogunlaşıyor olay. Yetki kimdeyse karar vericek mercide o haliyle haksızlık ve siyaset yapmayınız.

  (2) (2)

 • Bütün bu laf atışmaları,tamamen Türkçemizin yanlış anlaşılmasından ve net konuşulmamasından kaynaklandığını anlıyorum.Başbuğ da meramını tam ve açıkça anlatamamış,eğer söylemek istediği; siyaset bu işe karışmasın,işi orduya bıraksın ise o da eskiye takılıp kalmış,15 Temmuz sonrası Türkiyenin farkında değil demektir.

  (2) (8)

 • Ağzı olan konuşuyor!

  (0) (26)

 • yıllardır pkk bitmedi bu soru daha yeni soruluyor :) o koca genrallerin kaç tanesi maaşını hak etmiş?

  (0) (8)

 • Son zamanlarda TC görevdeki generaller askerlik görevi ile meşguller. Ancak gerici zihnihetli sözde kendisini aydın sanan bu zavallı. Başbuğ gündemde kalmak için yalakalık etmediği medya kalmadı. Başbuğ senin nasıl orgeneral olduğunu biliyoruz. İÇ güvenlik tecrüben bile yoktur. Çok biliyorsan teçhizatını kuşan, sırt çantanı al, Afrine git.

  (167) (1)

Tüm Yorumlar