22 Mayıs 2018 11:27

İFTAR SAATİ

İstanbul
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Amasya Ankara Antalya Artvin Aydın Balıkesir Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Isparta Mersin İstanbul İzmir Kars Kastamonu Kayseri Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Kahramanmaraş Mardin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Şanlıurfa Uşak Van Yozgat Zonguldak Aksaray Bayburt Karaman Kırıkkale Batman Şırnak Bartın Ardahan Iğdır Yalova Karabük Kilis Osmaniye Düzce

Deniz Baykal'dan adaylık açıklaması

Deniz Baykal'dan adaylık açıklaması

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 2019'daki cumhurbaşkanı seçimi ve muhtemel adaylara ilişkin, "Daha yöntemin ne olduğu belli değil, şimdi aday ismi telaffuz etme noktasında değiliz." dedi.

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 2019 seçimleri için şimdiden bir isim telaffuz etmenin doğru olmadığını söyledi. Aday belirlemede tabana yayılan bir yöntemin tercih edilmesi gerektiğini belirten Baykal, Abdullah Gül sorularını ise cevaplamadı.

Deniz Baykal, CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin’i ziyaretinde konuştu. Bir gazetecinin "11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yüzde 49'un adayı olabilir" şeklindeki fikrini hala savunup savunmadığını sorması üzerine Baykal, bu konu hakkında çok konuştuğunu ve tekrar konuşmak istemediğini belirtti.

Aynı gazetecinin 2019'daki cumhurbaşkanı seçimine ilişkin "Peki siz aday mısınız?' sorusuna ise Baykal, şu yanıtı verdi:

"Daha yöntemin ne olduğu belli değil, şimdi aday ismi telaffuz etme noktasında değiliz. Bu yanlış bir yaklaşımdır. Aday tartışmasına çekiliyor, halbuki bizim yöntem belirlememiz lazım. İnanıyorum bir sürü insan aday olmak isteyecektir, olmalıdır. Nereye, nasıl aday olacak, bununla ilgili kararı kim alacak? Var mı böyle oluşmuş bir merci, yok. İşte ben bunu oluşturalım diyorum. Nasıl şekilleneceğini görünce ona göre olmak isteyen olur. Herkesin aday olmak istemesinde yarar var, herkesi teşvik etmek lazım ama doğru yöntem olsun. Tabana dayalı yöntem olsun, milletin iradesi yansıtılsın. Kapalı devre mücadele olmaktan çıkaralım bu işi. Bunun belirlenmesi lazım, belirlendiği zaman pek çok kişi aday olacaktır. Türkiye'de bu işi yapacak nitelikli çok insan var. İsimlendirme o zaman düşünülür."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • Ortaya pat diye isim atıp tartışmamalı. Şartlar konuşulmalı, anketler yapılmalı, böylece aday kendiliğinden doğal olarak ortaya çıkmalı.

  (0) (1)

 • Sayın Baykal, Referandumda demokrasi ve cumhuriyete sahip çıkan yurttaşlar bir sinerji yarattı. Bu sinerjiyi görmemek, adaylık arayışı ile meşru olmayan bir sonucu dolaylı kabullenme olup-olmayacağını öngörememek bir politikacının yapacağı bir iş olmamalı...

  (1) (3)

 • allah.bunu.bunun.gibileri memlekete.nusubet.gondermis yeter.gidin.artik.bikti.millet sizden

  (0) (2)

 • Kimse Aday Olamaz!....... Kimse Aday Gösteremez...... Olan hileli Referandumu kabullenmiş ve Boyun eğmiş demektir!......

  (0) (12)

 • Açlık grevindeki Semih Özakça'nın annesi gözaltına alındı........

  (0) (0)

Tüm Yorumlar