19 Kasım 2018 18:15

Demirtaş'tan kritik seçim çağrısı!

Demirtaş'tan kritik seçim çağrısı!

HDP'nin Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın pazar günü yapılacak seçimlerle ilgili son sesli mesajı, kendi sosyal medya hesabından yayınlandı. Demirtaş mesajında, sandıklara ve oylara sahip çıkılması çağrısı yaparken artık bir tek oyun bile Türkiye'nin ve toplumun geleceğini, kaderini belirleyeceği bir noktaya gelindiğini söyledi.

Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın telefondan yaptığı seçimle ilgili son sesli mesajı, kendi sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Demirtaş sesli mesajında, seçime sayılı günler ve sayılı saatler kaldığını ifade ederek, "Engellere, kısıtlı imkânlara rağmen muazzam kampanya yürüten herkese teşekkür ediyorum. Ortaya çıkan durum, çok kritik bir aşamada sandığa gidileceğini gösteriyor. Öylesine ki, artık bir tek oyun bile Türkiye'nin ve toplumun geleceğini, kaderini belirleyeceği bir noktaya geldik. Son saatler, son günler de bu açıdan çok önemli. Herkesin çok iyi bir çalışma yürütmesi lazım" dedi.

''TÜRKİYE'DE BİR DÖNEM KAPANACAK''
Sandıklara ve oylara sahip çıkılması çağrısı yapan Demirtaş sesli mesajının devamında şunları kaydetti:

"Ve aynı kararlılıkla sandıklara, oylara da sahip çıkılması lazım. 24 Haziran'da inanıyorum demokrasi kazanacak, demokrasi yanlıları kazanacak. Önemli bir sonuç ortaya çıkacak ve göreceğiz ki seçimler vesilesiyle Türkiye'de bir dönem kapanacak. Baskının, zulmün olduğu bir dönem kapanacak. Hukukun üstünlüğü de adalet de huzur da güven de ekonomik refah da bu şekilde, daha rahat bir ortamda temin edilecek.

''OYLARA SANDIĞA SAHİP ÇIKIN''
Sahada çalışma yürüten bütün arkadaşların da herkesin de bu bilinçle son saate kadar, resmi sonuçlar açıklanıncaya kadar mutlaka oylarına, sandığa sahip çıkmasını bekliyorum. İşimiz gücümüz ne olursa olsun, önümüzdeki birkaç gün mutlaka ama mutlaka zamanımızın tamamını seçim kampanyasına, sandık güvenliğine ayırma konusunda hassasiyet gösterilmesi lazım. Kampanya yürüten, emek harcayan, yüreğini ortaya koyan herkese buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Hepsi sağ olsunlar, var olsunlar. Hepsine içten selam, sevgilerimi gönderiyorum."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (15)
 • teröre bukadar açıktan destek vermek nasıl bişey terörrist? sizi şimdi göklere çıkarıp kullanan abd barzaniyide aynı şekilde kullanmıştı bakın bir paçavra gibi attılar tam sizlik

  (1) (4)

 • allah sana binlerce kere bela versin

  (14) (5)

 • 25 HAZİRAN SABAHI SANA KİM SAHİP ÇIKACAK.. ONDAN HABER VER EY ZALİM OĞLU ZALİM.....

  (8) (12)

 • Herhalde sen ve senin gibi düşünenler sazdan değil sizlere zulüm edenden hoşlanıyorsunuz.

  (8) (2)

 • Suruç dile gelse Türkiye ağlar akan sular durur oksijen biter rüzgar esmez insanlığımızdan utanırız güçlüler kaçacak delik arar akp tarihe kara leke olarak girer ah Suruç nelere şahitlik ettin bir anlat da ülkem öğrensin çektiğin çileyi yalanlar karabasan gibi sarmışken sadece hastanede geçenleri anlat da herkes nelere inandırılmış bir anlasın

  (14) (5)

Tüm Yorumlar