24 Ocak 2019 12:31

Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye: Biz seni 17:25 Aralık saatiyle biliriz

Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye: Biz seni 17:25 Aralık saatiyle biliriz

MHP lideri Devlet Bahçeli ile Ahmet Davutoğlu arasındaki söz düellosu sertleşiyor... Davutoğlu, Bahçeli'ye sert çıktı... Davutoğlu Bahçeli'yi makam odasına koyduğu ve "ben yaptım" diye övündüğü 17:25 saatiyle vurdu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Kerkük konusundaki sert eleştirilerine Ahmet Davutoğlu'ndan cevap gecikmedi. Bahçeli'yi 17-25 Aralık sürecinde "operasyonun siyasi sözcülüğünü yapmak"la suçlayan Davutoğlu, "Makam odasına 17.25 saati yaptırıp önünde basın mensuplarına poz veren aymaz" dedi. Davutoğlu'nun 10 maddelik cevabında Bahçeli'ye çok ağır eleştiriler yöneltildi. 

AK Parti Milletvekili Ahmet Davutoğlu Kerkük konusunda düşüncelerini 10 maddelik bir bildiri ile açıklamış, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de dün yaptığı grup toplantısında Davutoğlu'na ağır ifadelerle yüklenmişti. Davutoğlu için "Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu, TSK, güçlü bir irade ile ağız birliği içindeyken eski Başbakan'ın aykırı beyanat vermesi gafillik ve garabettir" diyen Bahçeli, "Durdun durdun da şimdi niye ortaya çıktın? Sen hangi yüzle konuşuyorsun?" demişti. 

17 ARALIK VE MİT TIRLARI OLAYINDAKİ TAVRINI HATIRLATTI

Bu suçlamalara Davutoğlu'nun cevabı oldukça sert oldu. Bahçeli'nin ismini hiç anmayan Davutoğlu'nun Bahçeli'ye yönelik kurşun ağırlığındaki eleştirilerinde 17-25 Aralık operasyonları ve MİT Tırları konusunda söyledikleri dikkat çekti. Bahçeli'yi MİT TIR'ları konusunda 'FETÖ ile aynı dili kullanmakla' suçlayan Davutoğlu, MHP liderinin 17-25 Aralık'ın siyasi sözcülüğünü yaptığını vurguladı. Davutoğlu, buna kanıt olarak da Bahçeli'nin makam odasına yaptırdığı 17:25 saatini örnek gösterdi. 

MAKAMINA YAPTIRDIĞIN 17:25 SAATİ İLE SİYASİ SÖZCÜ OLDUN

Davutoğlu Bahçeli'nin makam odasına yaptırdığı saati hatırlattığı açıklamasında "Makam odalarına 17.25 saati yaptırıp önünde basın mensuplarına poz verecek bir aymazlıkla 17-25 Aralık operasyonlarının siyasi sözcülüğünü üstlenenler.." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 17-25 Aralık operasyonlarının ardından makam odasındaki ayaklı saatin pilini çıkararak saatin iki sayfasını 17 ve 25'e sabitlenmişti.  Firari Can Dündar'a yaptığı açıklamada da saati gösterip, ''Ben yaptım. 17 ve 25 Aralık'ın hesabının sorulmasından asla geri adım atmayız'' demişti. Davutoğlu işte bu saati hatırlattı.

MİT TIRLARI OLAYINDA FETÖ İLE AYNI DİLİ KULLANDIN

Devlet Bahçeli'nin MİT Tırları olayında takındığı tavır ve eleştirileri hatırlatan Davutoğlu, "Bayırbucak Türkmenlerine giden yardımlar konusunda hain FETÖ terör örgütü ile aynı dili kullanarak AK Parti hükümetlerine ve yetkililerine saldıranlar..." ifadelerini kullandı.

HAYATINDA BİR KEZ KERKÜK'E UĞRAMADIN... HADDİN DEĞİL...

Kendisinin Konya Taşkent'li bir yörük Türkmen olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "Taşkent'li bir yörük Türkmen'e Türklük dersi vermeye çalışmak, hayatları boyunca bir kez Kerkük'e uğramamış olanların haddine değildir" diyerek eleştirilerini sürdürdü. 

PARTİNİ BARAJ SINIRINA GETİRDİN, BİRLİĞİNİ KORUYAMADIN

Devlet Bahçeli'nin MHP'yi baraj altında kalma tehdidiyle baş başa bıraktığını savunan Davutoğlu, "Partisinin birliğini koruyamamış olanların, bugün şark kurnazlığıyla güya partimiz içinde ihtilaf çıkarma çabaları başarısız olmaya mahkumdur" dedi.

HÜKÜMET ORTAĞI OLDUĞUN 28 ŞUBAT BİLE BİZİ SUSTURAMADI

Bahçeli'nin kendisine "susma telkininde bulunmasının hadsizlik olduğunu" belirten Ahmet Davutoğlu, "Kendilerinin hükümet ortağı olduğu 28 Şubat döneminde susturulamayan zihnimizin, sesimizin ve kalemimizin kendi hükümetimiz döneminde susturulabileceğini düşünmek kimsenin hakkı da haddi de değildir" ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (39)
 • Davutoğlu nun beyninin zekatı bunlara yeter ve artar

  (0) (0)

 • BAHÇELİ GERÇEKTEN SAYGINLIĞINI KAYBETMİŞ BİR KİŞİLİKTİR ARTIK,ONUN YANINDA DURMAK TA HATADIR,

  (3) (2)

 • Peki o saat nerde şimdi???unuttu herhalde Bahçeli!!!kafa gidik resmen,Başkanlıkla ilgilide en fazla eleştiri ve hakaret sözleri kendisinden gelmişti,noolduda döndü !!partiyi bitirdi,

  (1) (1)

 • hoca hoca kendine gel

  (2) (0)

 • Bu 17-25 Aralık hikayesini millet şöyle anlamıştı: SEN YAPTIN, HAYIR O YAPTI, HAYIR BEN DE YAPMADIM, BU BİR İFTİRA, HAYIR HAKİKAT tarzındaki bir hırsızlık ve rezillik çatışması ortamı, sade vatandaş olarak beni ilgilendirmez. Kim ne yaptıysa devlet ve mahkemelerimiz aydınlatır. Ben kendime bakarım; kimsenin avukatı değilim. İşte ben de böyle anlamıştım bu tarihleri. Gerçekten de kimin ne yaptığını millet nereden bilecekti? TV'lerde bağırıp durma, beni de milleti de ilgilendirmiyordu. KİTAP FIRLATMA hadisesinde Merkez Bankası eski başkanı mıydı, o günkü başkanı mıydı, adam telefonla dostlarına "Hemen her şeyinizi dolara yatırın" diye mesaj vermemiş miydi? Aaamet Nejlet, devlete on milyarlarca dolar zarar vermemiş miydi? bu memlekette olmayacak şey var mı? "Vay sen niye l7-25 aralıkta her şeyi anlamadın?" demenin iz'ânı yok kardeşim. Vallahi hâlâ ne olup bittiği benim için mechul. Bu tarihe mîlâd denmesini de hâlâ anlamadım. İnsan, İRFANSIZ diye suçlu olmaz ki İRFAN bu mu acaba?

  (1) (2)

Tüm Yorumlar