21 Ocak 2019 15:28

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz telefon!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz telefon!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs konusunda Papa ile bir görüşme yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katolik Kilisesi'nin en büyük ruhanî lideri Papa Francis'le telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, telefon görüşmesinde Kudüs’le ilgili son gelişmeler ele alındı. Bölgedeki istikrarın kilit taşı olan Kudüs’ün statüsünün korunmasının ve bu hususta yanlış adım atılmamasının son derece önemli olduğu vurgulandı.

KUDÜS KARARI MEMNUN ETTİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Papa Franciscus, ABD’nin attığı yanlış adıma karşı hazırlanan tasarının, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda 21 Aralık’ta yapılan oylamada 9’a karşı 128 oyla kabul edilmesinin memnuniyet verici olduğunu belirttiler.

YÜZ YÜZE GÖRÜŞECEKLER

Üç semavi din için de kutsal olan Kudüs’ün statüsünün korunması için ortak çaba harcamanın önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Papa Franciscus, ikili ilişkileri ve uluslararası konuları yüz yüze görüşmek üzere önümüzdeki dönemde bir araya gelme hususunda mutabık kaldılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Papa Franciscus, görüşme vesilesiyle, 2018’in tüm insanlık için barış, refah ve huzur dolu bir yıl olması dileğinde de bulundular.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • Papanın Türkiyedeki protokol karşılığı Cumhurbaşkanına tekabül ediyor. Bu yüzden Cumhurbaşkanının muhattabı papadır.

    (0) (12)

  • Papa ile yapılacak görüşmede Papa' nın Statüsü ne olacak? Vatikan Devlet Başkanı mı? Yoksa Hristiyanların lideri mi? Eğer dini lider statüsünde olacaksa, Diyanet İşleri Başkanı ile görüşmesi lazım, yok devlet başkanı sıfatıyla görüşecekse o zaman Sayın Erdoğan ile görüşür.

    (1) (0)

  • reis papayıda müslüman yapar demedi deme

    (0) (1)

Tüm Yorumlar