16 Ocak 2019 09:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik TRT kararı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik TRT kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da TRT’deki propaganda konuşmasına katılmama kararı aldığı öğrenildi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun(YSK) adaylar için belirlediği 10’ar dakikalık resmi propaganda konuşmalarına ilgi azaldı.

 24 Haziran’da yapılacak seçimler için TRT’de propaganda konuşması yapmak üzere başvuran cumhurbaşkanı adayları ile siyasi partilerin radyo ve televizyonda yapacakları propaganda konuşmalarının yayın ve zaman sıralarının belirlenmesi için Yüksek Seçim Kurulu’nda (YSK) kura çekilmişti.

RAĞBET GÖSTERMEDİLER: CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, YSK’ya propaganda konuşması yapmak üzere başvuru yapmadığı için kuraya sokulmamış, diğer adaylar için konuşma gün ve saatleri kura ile belirlenmişti. Buna göre, 17 Haziran’da, Doğu Perinçek, Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş, Temel Karamollaoğlu ve Meral Akşener olarak sıralanacak, 23 Haziran’da ise Karamollaoğlu, Akşener, Erdoğan, Perinçek ve Demirtaş olarak konuşma yapacaklardı. Ancak, 24 Haziran seçimleri, Cumhurbaşkanı adaylarının, özel televizyon yayınları nedeniyle, resmi propaganda konuşmalarına rağbet göstermediği bir seçim süreci oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da, resmi propaganda konuşmasına katılmama kararı aldığı öğrenildi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • takkiye yapiyor, zaten diger bütün televizyonlar onun emrinde, ayrica trt ye zaten kimse bakmiyor

  (0) (4)

 • HEPSİ BİRLİKTE ÇIKSAYDI GÜZEL OLURDU HERŞEY HER KONU TARTIŞILIRDI HALKIMIZDA İZLERDİ İNSANLARI KALIPLARA SOKUP EMRİVAKİ YAPAR GİBİ TV PROPAGANDASIMI OLUR

  (0) (3)

 • RTE, muhalefetin izinde... Tüm Türkiye muhalefetin izinde.

  (2) (3)

 • C.Başkanının Muarremden öğrenecek çok şeyi var :) Birde TRT diye bir kanal mı kaldı?

  (2) (8)

 • MUHARREM İNCE NE YAPARSA TAYYİPTE YAPAR OLDUMU NE ?

  (1) (3)

Tüm Yorumlar