23 Mart 2018 06:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HSK'ya atama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HSK'ya atama

Cumhurbaşkanı Erdoğan HSK'ya 4 yeni üyenin atamasını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Yılmaz, Halil Koç, Hüseyin Şahin, Mehmet Akif Ekinci'yi HSK'ya atadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HSK üyeliklerine Hakimler ve Savcılar Yüksek  Kurulu üyeliği sona eren Mehmet Yılmaz ve Halil Koç ile Ankara Cumhuriyet  Başsavcı Vekili Hüseyin Şahin ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Akif  Ekinci'yi seçti.

HSYK eski üyesi iki ismin üyelikleri devam ediyor. İstanbul'dan atanan Başsavcı Vekili Mehmet Akif Ekinci, Cumhuriyet gazetesi iddianamesinde görev aldı.

Bu atamalarla, yeni HSK bütünüyle tamamlanmış oldu. Üyelikleri sona eren 4 HSYK üyesi ise Danıştay'a atandı.

Danıştay'a atanan isimler şöyle;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliği sona eren; Aysel Demirel, Hayriye Şirin Ünsel, Muharrem Özkaya ve Rasim Aytin'i Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının geçici 21 inci maddesinin (C) fıkrası gereğince Danıştay Üyeliklerine atadı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (9)
 • hukuk diye birsey kalmadi hersey saraya baglandi,sonrada cikip gülen niye iade edilmiyor diyor? trump bile hakimlere söz geciremiyorsa demek ki ülkede hukuk var demektir.

  (0) (0)

 • İNŞALLAH YENİ ATANAN ÜYELER MÜLAKATLARDA YAPILAN HAKSIZLIKLARIN TEKRAR YAPMAZLAR.BİR ADAYIN BABASIYIM.TOFFEL BELGELİ,YAZILI TAMAM,MÜLAKATDA SORULAN SORULAR TAMAMKEN,NEDEN ELENDİRİLDİĞİNİ TAHMİN ETMEK HİÇ ZOR DEĞİL DE BEN YİNE VİCDANI OLANLARA SORMAK İSTİYORUM.

  (0) (1)

 • Bir darbeyle karşı karşıyayız, asla diz çökmeyeceğiz

  (0) (1)

 • Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong Un , ve Erdoğan 🙉...Dünyanın gündeminden düşmüyor! 👎

  (4) (9)

 • Amerikan Senato Dışişleri komisyonu Beyaz Saray'dan resmen Büyükelçi Serdar Kılıç'ın sınır dışı edilmesini istedi!...

  (0) (1)

Tüm Yorumlar