17 Kasım 2018 03:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş İdlib açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş İdlib açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tahran'daki üçlü zirve sonrası twitter'dan açıklama yaptı. Erdoğan, Suriye'de rejimin on binlerce sivilin ölümüne göz yummayacaklarını ve böyle bir oyunun parçası olmayacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından Türkçe, İngilizce, Farsça ve Rusça mesajlar paylaştı. Erdoğan, "Rejimin çıkarları uğruna on binlerce masum insanın öldürülmesine göz yumulması durumunda, böyle bir oyunun ortağı da seyircisi de olamayız." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında, "Türkiye olarak, baştan beri Suriye’de akan kanın durması için mücadele ettik. Hiçbir ayrım gözetmeden Suriyeli kardeşlerimize sahip çıktık. Dün olduğu gibi bugün de tek bir Suriyeli kardeşimizin dahi burnunun kanamasını istemiyoruz." ifadelerine yer verdi.

Erdoğan'ın mesajları şöyle:

"Türkiye olarak, baştan beri Suriye’de akan kanın durması için mücadele ettik. Hiçbir ayrım gözetmeden Suriyeli kardeşlerimize sahip çıktık. Dün olduğu gibi bugün de tek bir Suriyeli kardeşimizin dahi burnunun kanamasını istemiyoruz.

Bugün aziz kardeşim Sayın Ruhani'nin ev sahipliği ve değerli dostum Sayın Putin'in katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Türkiye-Rusya-İran üçlü Zirvesine atfettiğimiz önem Suriyeli kardeşlerimizin geleceğine yönelik hassasiyetimizden kaynaklanıyor.

Bugün gerçekleştirilen Tahran Zirvesinde Türkiye, Suriyeli sivillerin can güvenliğini hiçe sayan yöntemlerin, teröristlerin ekmeğine yağ sürmekten başka hiçbir fayda sağlamayacağını açıkça ifade etmiştir."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (36)
 • Doğru çeyrek ekmekten,Aloevera,Starex meyvesi eşliğinde,Efuli Liçi meyvesi eşliğinde,Ejder Meyveli Smoothie Chia tohumu eşliğinde, Zencefilli Somonlu Suşi,Pateşur içerisinde Çerkez Tavuğu ve Tartalet içerisinde Humuslara kadar geldik.Hamdolsun Allah akıl fikir versin Amin...

  (1) (3)

 • Evet evet İyiki eskiler kazanmadı.Kazansaydı şimdi un 95 den 175 e çıkacaktı,dolar 6,60-avro 7,60-,çeyrek altın 410 tl olacaktı,şeker fabrikaları satılacaktı,benzin de 6,60 olacaktı elektiriğe doğal gaza üstüste 3 kere zam gelecekti,60 liralık araba 100 lira olacaktı.Allah korudu da eskiler kazanmadı.Ekmekle karnnı doymuşmuş esdirmişmiş.

  (3) (4)

 • 3 ayda %40fakirleştikde erdoğan öncesine heves ediyodunuz alın size eskilerden bir esinti,elimize zaten çeyrek ekmek geçiyodu bunu 1 ekmeğe çıkarınca karnımız doydu,burnumuz kalkdı,eski daha iyiydi havası esdirmeye başladılar eskiyi bilmeyen beylerimiz oltâya geldi,ekmekde azbi eksilince zıpladık ee hani eski iyiyidi

  (6) (0)

 • Sayenizde Türkiye bu oyunun bir parçasıdır ve askerlerimizi oraya sokarak oyuncusu olmuştur. Senaryoyu ise sık sık bahsettikleri üst akıl yazmaktadır.

  (3) (5)

 • üç milyon daha kabul edersen reis yakında TÜRKİYE de güney suriye kurulacak haberin olsun sonra da avrupa bizi kandırdı demeee

  (1) (4)

Tüm Yorumlar