15 Aralık 2018 02:31

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir genelge daha

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir genelge daha

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılmasına yönelik genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılmasına yönelik genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

VATANDAŞ ODAKLI DEVLET ANLAYIŞI
Genelgede Erdoğan, kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde sorun çözen, çözüm üreten, sonuç ve vatandaş odaklı devlet anlayışı ile bürokrasinin azaltılmasının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin öncelikli hedeflerinden olduğunu vurguladı.

GECİKMEKSİZİN NİHAİ VE KESİN BİLGİ VERİLECEK
Kamu hizmetlerinde hantallığa neden olan hususların ortadan kaldırılmasının önemine dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti:
"Milletimize hizmetlerin süratli ve en iyi şekilde sunulması, devlet ve millet bütünleşmesini zedeleyen davranışlardan kaçınılması gerekmektedir. Bu itibarla kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan tüm başvurularda, talebin sonuçlandırılması başka bir idari makamın görev alanında kalsa dahi başvurular anında incelenerek takip edilecek, talebin ilk başvuru yerinde neticelendirilmesine özen gösterilecek, başvuru sahibine yapılan işlemler hakkında gecikmeksizin nihai ve kesin bilgi verilecek."

Cumhurbaşkanı Erdoğan genelgede, başvuruların süratli ve doğru sonuçlandırılması amacıyla gerekli tüm tedbirler alınacağını belirtti.

Kaynak : AA

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (29)
 • rahiple uğraşırken çaktırmadan zınk...

  (1) (1)

 • cumhurbaşkanlığı bütçesinde %233 artış...

  (0) (3)

 • Sayın Misafir Hasan arkadaşım Rapor almadan bahsetmemiş Raporu almış Vergi indirimi müracatindaki süreyi söylüyordur.Aynı durum benimde başıma geldi çünkü.Saygılar.

  (1) (1)

 • Vatandaş odaklı bürokrasi için Anayasa dahil bütün kanunlara bir Madde 0 eklenmeli ve bu maddenin uygulanması vatandaşlar tarafından takip edilmelidir. Madde 0 - Devlet memurunun görevi, bu kanun ve diğer kanunların kendisine verdiği yetkileri sonuna kadar kullanarak, vatandaşlarına hizmet etmektir. Bu yetki ve sorumluluğu devredilemez.

  (0) (0)

 • "talebin ilk başvuru yerinde neticelendirilmesine özen gösterilecek" ne demek!?.. Vatandaş ilgisiz kuruma başvuru yaptı ise ilk başvuru yaptığı vatandaşı ilgili kuruma yönlendirir; olması gereken ve şimdiye kadar olan budur... Bu genelgeden sonra bürokrasi birbirine girecek, sosyal barış bozulacak, devlete güven dibe vuracak...

  (1) (0)

Tüm Yorumlar