20 Kasım 2018 11:18

Çipras'tan Erdoğan'la görüşme açıklaması

Çipras'tan Erdoğan'la görüşme açıklaması

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, NATO zirvesi kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile görüşmesini “Bugüne kadar yapmış olduğum en kolay görüşme değildi” sözleriyle değerlendirdi.

Görüşmede kendisinin 1 Mart tarihinde Meriç Nehri’nde Türk askerleri tarafından yakalanan 2 Yunan askeri konusuna değindiğini belirten Çipras, Erdoğan’ın da 15 Temmuz darbe teşebbüsü sonrası Yunanistan’a kaçan 8 FETÖ üyesi askerin iadesi konusuna değindiğini açıkladı.

TÜRKİYE'NİN DARBECİ ASKER ISRARI

Çipras, “Ben ısrarla 2 Yunan askeri konusuna değindim. Tabi Türk başkan 8 asker konusuna değindi. Ben de kendisine yargının bağımsız olduğunu belirttim. Bu meselenin iki ülke ilişkilerinde önemli olduğu ortaya çıktı. İki konunun birbiri ile direkt bağlantısı olduğu ortaya çıkmadı. Ama Türk başkan 8 asker konusunun çok önemli olduğunu belirtti. Çünkü darbeye fiilen katıldıklarına inanmakta. Ama kendisine 8 asker konusunun 2 Yunan askeri konusu ile farklı olduğunu anlattım. İltica talebinde bulunan askerler ile yanlışlıkla sınırı geçerek tutuklanan 2 Yunan askerinin farklı konular olduğunu belirttim” dedi.

"EN KOLAY GÖRÜŞME DEĞİLDİ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ege ve Kıbrıs konuları ile mülteci sorununu da görüştüklerini ifade eden Çipras, Erdoğan ile görüşmesini “Bugüne kadar yapmış olduğum en kolay görüşme değildi” sözleriyle değerlendirdi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (17)
 • Tüm dünya çapında saygın liderimize çupra efendi de saygı duyacak. Bu böyle.

  (0) (2)

 • çipura efendi ordaki fetöcüleri günder derhal yoksa seni çipura tava yaparlar türkler

  (0) (2)

 • ÇİPRAS SEN REİSİN KARŞISINDA CÜLÜK KALIRSIN CÜLÜK ,ÖYLE BEŞ BÜYÜK ÜLKE BİRLEŞİP DÜNYAYI HALLAÇ PAMUĞU GİBİ ATIYORDUNUZ BÖLÜŞÜYORDUNUZ ERDOĞAN GELDİ DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR DEDİ OYUN BOZULDU ,SİZİ İKİ YÜZLÜ HAİNLER İNSANLIK DÜŞMANLARI KATLİAMCILAR İŞGALCİLER TERÖRİSTLER ,,İNSAN HAKLARI DİYEREK BÜTÜN DÜNYANIN GÖZÜNÜ NASIL BOYADINIZ BİZİM ZAVALLI ÇAĞDAŞ LARI NASIL KANDIRIP KENDİ DEVLETLERİNE DÜŞMAN ETTİNİZ TERÖRÜ NASIL DÜNYAYA YAYDINIZ

  (0) (10)

 • Çakalların özgürlüğü, Aslan ayağa kalkana kadar dır:) ne oldu kuyruğu kısmışın Çipras:):) ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün.

  (0) (8)

 • "Ama Türk başkan 8 asker konusunun çok önemli olduğunu belirtti. " yani adalar önemli değil 18 ada yunan işgali altında biz takmışız yalnızca 8 haine. tamam onlarıda alalım.hatta bir operasyon düzenleyip alalım ve yunan a bir osmanlı tokatı atalım bir daha hainler yunana sığınamasın.Ama vatan toprağı saydığımız 18 adayıda birilerine üçbeş kayalıktan ne olur deyip vermeyelim. O kayalık ve adacıklar Ülkemizin güvenliği için önemlidir.

  (5) (2)

Tüm Yorumlar