17 Temmuz 2018 04:41

CIA'in Zarrab için Türkiye'den bakın kimi kaçırmak istedi!

CIA'in Zarrab için Türkiye'den bakın kimi kaçırmak istedi!

Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında eski MİT'çi Mehmet Barıner'in kaçırılma girişimiyle ilgili çarpıcı ayrıntılar aktardı. Meğer olayın perde arkası tam bir istihbarat savaşıymış.

Abdulkadir Selvi, CIA ve FETÖ'nün İran masasına bakan eski MİT'çi Mehmet Barıner'i kaçırarak Zarrab davasında tanık yapmak istediğini yazdı.

Barıner'in kaçırılma girişiminin Zarrab dosyasıyla bağlantılı olduğunu belirten Selvi, köşesinde Barıner'in kimliğine ilişkin ayrıntılar aktardı.

"Mehmet Barıner, MİT’e 2013 yılında giriyor. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ’den ihraç ediliyor. Ancak 20 ay görev yaptığı MİT’te kritik bir masada çalışıyor. Barıner, MİT’te İran masasında görev yapıyor. O nedenle Zarrab olayını yakından takip ediyor."

FETÖ'nün üst düzey isimleriyle bağlantılı olan eski MİT'çi Enver Altaylı'nın yardımıyla Barıner'i kaçırma girişiminin emniyet ve MİT'in ortaklaşa operasyonuyla engellendiğini ve bu iki ismin yakalandığını yazan Selvi, yazısını böyle tamamlıyor:

TÜRKİYE ALEYHİNE TANIKLIK YAPTIRMA OPERASYONU ÇÖKÜYOR

"Ama CIA-FETÖ ortak operasyonuyla Mehmet Barıner’in ABD’ye götürülüp, Reza Zarrab olayında Türkiye aleyhine tanıklık yaptırma operasyonu çöküyor. Reza Zarrab olayında Türkiye’den adam kaçırma dahil her türlü operasyonu yapacak kadar gözünü karartan CIA-FETÖ ortaklığı neleri yapmaz ki? Ya da CIA-FETÖ işbirliği ile şimdiye kadar neler yaptılar, kimleri kaçırdılar? Bunları da Zarrab yargılaması sürecinde öğreneceğiz."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (20)
 • Daha halen uyanamamış köşe yazarları zaten rıza sarraf mit ajanı iran masasından sorumlu iş adamı rolünü oynuyor peki amerika neden turkiyede tutuklu amerikalı papazı istiyor cia ajanı olduğu için yani kısacası istikbarat savaşı var işin içinde birde fetocular devletin her kademesindeyken cia çalışıyordu şimdi tam bi iş birliği içersinde rıza sarrafta iran kolundaki fetocu miti piyonladigi için cia nın iran bağlantısını kopardı mit daha güçlü oldu o bölgede ve orta doğuda kısacası yorumun aşkı bu

  (0) (0)

 • Bakara makaracıları yargılamazsınız size daha çok saat kaç diye sorarlar.

  (8) (2)

 • RTE nin çıkıp herşey benim bilgi dahilimde oldu ben görev verdim demeli, İran Ambargosu BM tarafından değil ABD tarafından alındı, Almanya, Fransa ve İngilterede Türkiye gibi kendi çıkarları çerçevesinde Amborgoyu deldiler, hedef Türkiye ABD hala Türkiye'yi eski Türkiye yapmaya çalışıyor ama yemezler.

  (2) (4)

 • Alttan alttan bizim saklı yanlış işlerimiz var şahidi de var onu almak istediler diyor. Bu, Fehmi koru bunların tabiyeti aidiyeti yok her tarafa çalışıyorlar

  (6) (2)

 • zarrabıda kaçıran kandıran cia değilmi

  (2) (4)

Tüm Yorumlar