21 Ocak 2019 22:39

CHP'li Özgür'den MHP'ye dolar eleştirisi

CHP'li Özgür'den MHP'ye dolar eleştirisi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin Manisa il teşkilatında partililerle bayramlaştı. Buradaki törende hükümetin ekonomik politikasını eleştiren Özel, dolar bozduran MHP'yi ise şov yapmakla suçladı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP'nin hiç döviz hesabı olmadığını söyleyerek MHP'yi eleştirdi. Gücünü milliyetçi söylemlerden alan MHP'nin 4 liradan aldığı doları 7 liradan bozduğunu söyleyen Özel, "Bu şov milliyetçilerini vatandaşlara şikayet ediyorum" diye konuştu.

CHP Manisa İl Başkanlığı, Kurban Bayramı arifesinde partilerle CHP Şehzadeler İlçe Başkanlığı'nda bayramlaştı. Burada yaptığı konuşmada hükümetin ekonomi politikasını eleştiren Özel, saldırıların Türkiye'nin güçsüz olmasından kaynaklandığını ifade etti.

İşte Özel'in açıklamalarından satır başları:

"Bir tweet'leriyle ekonomimiz altüst oluyorsa, bir günde Amerikan Başkanı, Türkiye için nefret söylemini tercih ettiğinde paranız yüzde 20 değer kaybediyorsa o zaman sorunu başka bir yerde aramanız lazım. Amerikan Başkanı dünyanın hiçbir güçlü ülkesinde bırakın bir sözüyle değil liralar, kuruş dahi kaybettiremez. Hatta o ilişkileri bozduğu için kendi parasının değer kaybetmesi beklenir.

MHP'NİN DÖVİZ HESABINA ELEŞTİRİ

Oysa geçtiğimiz günlerde bir parti portföyündeki neredeyse bütün varlığını dolara yatırmış. Gücünü milliyetçi söylemlerden alan, isminde milliyetçilik olan parti 7 liradan dolar bozdurdu. ' Dolar bozdurun' çağrıları 2 yıl önce başladı. Sonuncusu 5 ay önceydi. Dört kez Türkiye'de dolar bozdurmayla ilgili, Cumhurbaşkanı'nın ağzından seferberlik çağrıları oldu. Sonuncusunda da şu ifadeler kullanıldı; 'Dövizini bozdurmayan vatana ihanet halindedir' deniliyordu. O günlerde dolar 4.3 liraydı. Bir parti dolarını elinde tutuyordu. Dolar 7 lira olunca bu parti, dolar bozdurdu.

"BUNLAR ŞOV MİLLİYETÇİLERİ"

Öyle milliyetçilik sözle olmaz. Hiç dolarımız olmadı ki bugün bozduralım. 4 liradan dolar yapıp, 7 liraya bozduran milliyetçilik üzerinden söylem geliştiren partilere, bunların cebine milyonlarca dolar koydukları yandaş şirketlere vatandaşın vicdanına seslenerek bu yandaşları ve bu şov milliyetçilerini şikayet ediyoruz."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (20)
 • Erol Yılmaz sen hesap yapmayı CHP sıralarındamı öğrendin. Birincisi MHP Nin artırdığı Oya bakarsan ak partinin oyunun kime gittiğini göreceksin ikincisi hangi partinin kiminle ittifak yaptığı aşikar durumda iken be CHP bas Bas bir oy CHP bir oy hdp ye derken sen hangi ülkedeydin. Batı’da CHP nin oyu düşüp hdp nin oyu artmadımı Kürt halkı hdp yi baraj altında bırakırken CHP zihniyeti Meclis’e sokmuştur. Saçma sapan zihniyetten kurtulun artık görüşünüz için mücadele edin. Bu halk bunu istiyor. Senin gibiler vatanı düşünür gibi gözüküp hdp CHP yi süsleyen sözler söyleyen vatan hayinleridir.

  (0) (0)

 • Kendisini sevmem ama doğru söylemiş.

  (1) (2)

 • 15 temmuzda KK yı fetocular neden bıraktı 15 temmuzda sizinkiler neden bankamatikleri ve marketleri doldurdu neden pkk partisine baraj atlattı nız pkk 'lılar neden KK 'nın önünü kesti ve serbest bıraktı Sel oyu niye ziyaret ettiniz pkk leşlerinde neden göz yaşı döndünüz gezi ve adalet yürüyüşünü fetocu ve pkk lılarla yaptınıź ............ neden

  (3) (4)

 • bu adam aynen Ağostos böceği gibi

  (1) (4)

 • OGUZHAN.hdp ye giden.oylar ki.den gitti hesaplarsan anlardin nasilmi.gecen.secim.akp yuzde 48 almadiki bu secim yuzde 42 ldi aradaki yuzde 6 lik oy kaybi kime gitti.oylari i celedigi de goreceksinki hdp ye gitmis.mardindeki diyarbakirdaki milletvekili oranlarini karsilastir anlarsin.o yuzden srn ve senin gibi insanlar chp nin hdp yi meclise soktugu gibi sacmasapan dusuncelerden kurtulmaniz lazim

  (8) (1)

Tüm Yorumlar