24 Haziran 2018 17:18

CHP'den referandum anketi açıklaması kararsızlar...

CHP'den referandum anketi açıklaması kararsızlar...

Referandum anket sonuçları gelmeye devam ederken, bir değerlendirme de CHP Grup Başkanvekili Özel'den geldi: Kararsız seçmenler sonuca etkisi büyük olacak.

Referandum anketlerini değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Özel, mücadelenin son saate kadar devam edeceğinin görüldüğünü belirterek, "Kararsızlar sandığa gitmesinin hayır oylarını yükseltecek" iddiasında bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, halk oylaması sonucu açısından hali hazırda kararsız olarak tanımlanan seçmenlerin önemine işaret ederek, AK Parti'nin anketler aracılığıyla bu kesimi "evet" tercihi kullanmaya yönlendireceğini söyledi.

Anayasa değişikliğine "hayır" diyenlerin bir moral üstünlük içinde olduğunu ifade eden Özel, "Evet cephesi bir parti ve bir partinin birkaç kurmayından oluşuyorken, hayır cephesi çok sesli ve çok renkli. Bu ülkede çok farklı düşüncelerde olan kişiler kendi hayırlarını anlatıyor ve savunuyorlar. Ortak payda ülkenin geleceği ile ilgili endişeler." şeklinde konuştu.

Özel, kararsız seçmenlerin sonuca etkisinin büyük olacağını dile getirerek, bu kesime neden "hayır" demeleri gerektiğini anlatmanın önemine değindi.

"KARARSIZLARIN SANDIĞA GİTMESİ HAYIR OYLARINI YÜKSELTECEK"
Kararsızların sandığa gitmesinin hayır oylarını yükselteceğini öne süren Özel, şunları kaydetti:

"Bizim anketlerden çıkardığımız sonuç şu; mücadele son gün, son saat, son dakikaya kadar sürecek. Referandumun sonucundan emin olunduğu, kitlesel bir kararın alındığına ilişkin algı yönetimini başarılı olamayacağı, nefes nefese, bıçak sırtı bir sürecin gideceği çok belli. Bizim mücadelemiz artık hayırı anlatmak mücadelesinin dışında kararsızların ve sandığa gitmemeyi düşünenlerin sandığa çağrılması."

CHP olarak tüm vatanseverleri seçime katılım oranını artırma yönünde çalışmaya davet ettiklerini aktaran Özel, bunun ülke geleceği açısından önemli bir ödev olduğunu söyledi.

Özel, "Çanakkale Savaşı ile ilgili yaptığımız tüm konuşma ve ziyaretlerde de şunu söyledik; mermeyi sırtına alıp hedefi vuran Seyit Onbaşı, bir milletin kaderini değiştirdiğini bilmiyordu. Bugün birkaç kararsız vatandaşı ikna edip sandığa götürmek herkes için çok önemli bir görev. Son gece açılacak zarftan çıkan son oyun onların ikna ettiği kararsızın hayır oyu olması, her birini Seyit Onbaşı yapar." diye konuştu.

Referandum anket sonucu açıklayacak mı Adil Gür noktayı koydu

 

Çok çarpıcı referandum anket sonuçları bu pazar seçim olsa...

 

En son referandum anketi yarın seçim olsa

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (8)
 • Siz 2014 cumhurbaşkanlığı seçiminde de rengarenktiniz. Ama sonuç yine sizden yana hüsran.18 maddeyi okuyupta "evet" demekten korkan ama inadına vesayetten yana tavır alan bir haliniz var.

  (0) (9)

 • CHP hep aynı durumda ortalığı siler süpürür ne varsa devletin har vurup harman savurur sonra bir darbe olur kimse hesap sormaz soramaz şimdide içten içe nasıl batırırız diye uğraşıyorlar DSP de bunların oyu vardı ama tek seçimde kayboldu hatta resmen kaçtılar o nasıl bir meclisi boşaltma idi CHP yada sosyal demokratlar hep aynı kafada olduğu sürece halk ile uzlaşacak yön bulamazlar varolanı kullanmaktan başka bişey üretmediler 15 sende sonuç tabii seçmemine hüsran ve kayıp en güzel örnekte eskişehirdir kimse suçu üstüne almıyor büyükerşen CHP nin katılaşmış memurcu anlayışından bıktı bıkacak yakında CHP başına aziz kocaoğlu gelsin şöyle cidden halk adamı kavramı tekrar gelsin müdürlükten atılmalarla bu iş yürümez

  (0) (0)

 • Seyit Onbaşı senin gibi bir beslemenin bu ülkenin meclisinde gelip onun savaştığı değerleri allaşğı eden bir zihniyete hizmet edeceğini duysa çanakkalede ingilizleri kovaladığı gibi sizi kovalardı. Korkmayın itiraf edin çıldırsznızda efendileriniz kırbaçları beyninizde şaklasada o evet o referandumdan geçecek.Bıçak sırtıda değil özel efendi gayette hayırlarınız sandığın dibini boylayacak çünkü Almanya hollanda batı tüm dış mihraklar bir araya gelip bu ülkenin geleceğine set çekmeye kalksanızda bu halk tüm hesaplarınızı yedirecek size ama öyle ama böyle.. O sandıklardan %70 lerle evet oyu çıktığında yüzünün aldığı hali görmek isterdim o zaman bıçak sırtımı değilmi anlardın

  (0) (39)

 • Ben de öyle tahmin ediyorum. "Evet"çiler biraz mevcut otoritenin gücü sebebiyle seçmeni savurgan, biraz görünme çabasıyla bağırarak konuşuyorlar. "Hayır"cıların bazıları idolojik gibi sebeplerle yüksek sesli fakat çoğu sesiz ve temkinli. Mevcut durumdan çekiniyorlar. Birçoğu çekimser gibi görünse de oyu belli. Özellikle memurlardan hiç ses soluk yok ki tarafını seçmemiş olmasından değil.

  (15) (20)

 • Hayır'da hayır olsaydı 70 yıldır ortalama 12-13 yılda bir darbe, kriz, sürtüşüp milletin içine edilmezdi. Onun için EVET, EVET, EVET...

  (0) (19)

Tüm Yorumlar