17 Aralık 2018 12:20

CHP'den muhaliflere kurultay resti

CHP'den muhaliflere kurultay resti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, olağanüstü kurultay talebiyle toplandığı belirtilen 604 imzanın, yarın 11.00'e kadar kendilerine ulaştırılması durumunda gereğinin derhal yapılacağını bildirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, olağanüstü kurultay talebiyle toplandığı belirtilen 604 imzanın, yarın (bugün) 11.00'e kadar kendilerine ulaştırılması durumunda gereğinin derhal yapılacağını bildirdi.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, pazartesi günü başlattıkları imza verme sürecine ilişkin gelinen noktayı, Twitter hesabından paylaşmıştı.

Tüzün, mesajında, "Kurultay çağrımızın 5'inci gününde bizlere ulaşan noter tasdikli imza sayısı 604 olmuştur. Değişime ve umuda çok az kalmıştır. Teşekkürler partimizin yürekli kurultay delegelerine, Teşekkürler CHP ailemize." ifadelerini kullandı.

CHP Tüzüğü'ne göre, imza verme süreci başladıktan sonra 15 gün içerisinde kurultay delege tam sayısının salt çoğunluğu olan 625 imzanın genel merkeze ulaştırılması gerekiyor. Sayının yeterli olması durumunda ise genel merkezin 45 gün içerisinde olağanüstü kurultayı toplaması gerekiyor.

CHP Genel Merkez Yönetimi'nin 604 imza gerçekse gereğinin yapılacağı açıklamasını muhalifler kabul etmedi. Habertürk'ten Ömer Topsakal'ın haberine göre, muhalif kanat normal süreci işleteceklerini ve gerekli imzaları toplayacaklarını açıkladı.

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (8)
 • chp yönetimi imza toplayanları oyuna getirip, süreci sabote ederek hadi anca gidersiniz demeye hazırlanıyor.

  (0) (2)

 • Kurultayın da, her türlü nakliyeli mitinglerin de faturası, milletin cebinden çıkıyor; ama artık kusacağımı getiren bu tür ELİT kaprislerinin biteceği yok. Millet, nefes almakta zorlanıyor, siyasetçiler kendi alemlerinde. Sanki biz köle, onlar efendi. Üstelik bizim itiraz edeceğimiz de yok. Tercihimiz, "Anamızı kim ağlatsın?"dan ibaret. Bıktım. Bütün siyasi belik bebeliğinin tüccar olmasından bıktım. Bunlar neden öğretmen, mühendis, akademisyen olmazlar hiç? İlle bizim tek tek saydığımız paralarımızı, onların yüzlük banknot demetleri şeklinde saymaları mı gerekiyor? Bu konuda âyet mi var? Komünist gibi konuşur oldum epey zamandır.Kocakarı, "Adam sana bir haller oldu" diyor. Matematik bilmez ki zavallı.

  (1) (3)

 • Noter Tastikli imzaların gerçek olup olmadığı noterler aranarak teyit edilmelidir. Yoksa Muhallifler yaş tahtaya bastırılmak mı isteniyor . Dikkatli olmaları gerekir. CHP statikosu her şeyi yapabilir.

  (2) (0)

 • :D

  (1) (2)

 • yahu nesli tükenmekte olan kelaynaklar çok komik bak bak eğlen

  (1) (24)

Tüm Yorumlar