17 Ocak 2019 10:18

CHP'den Kılıçdaroğlu ve ailesi için önerge!

CHP'den Kılıçdaroğlu ve ailesi için önerge!

CHP, Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün dile getirdiği çağrı üzerine Kılıçdaroğlu, eşi ve yakınları hakkında malvarlığı ile ilgili önerge verdi.

CHP'den Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilesiyle ilgili iddialar nedeniyle CHP Meclis'e önerge verdi.

Kılıçdaroğlu'nun eşi ve CHP liderinin yakınları hakkındaki mal varlıklarıyla ilgili araştırma önergesi verilmesine ilişkin dilekçede şu ifadelere yer verildi:

YOLSUZLUKLARIN ÖNLENMESİ AÇISINDAN ÖNEMLİ: "En yaygın ve yalın haliyle kamu gücünün siyasetçiler ve kamu görevlilerince özel çıkarlar için kötüye kullanılması şeklinde tanımlanan yolsuzluklar toplumun devlete ve adalete olan güvenini temelden sarsmaktadır. Güçlü ve sağlıklı işleyen bir demokratik sistem kurulabilmesi için siyasetçi ve bürokratların devlet kurumları ve kamusal varlıkların yönetiminde saydamlık ve hesap verebilirlik ilkelerine uymaları, mal varlıklarındaki değişiklikleri kamuoyu ile paylaşmaları yolsuzlukların önlenmesi açısından önemlidir.

TEMİZ SİYASET YAPANLAR HESAP VERMEKTEN KORMAZLAR: Yolsuzlukların önlenebilmesi adalet, eşitlik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerine dayalı bir yönetim anlayışının başta siyasi parti genel başkanları olmak üzere tüm siyasetçiler ve üst düzey kamu yöneticileri tarafından benimsenmiş olmasına bağlıdır. Temiz siyaset yapanlar hesap vermekten hiçbir zaman korkmazlar, dürüst olduklarını her fırsatta topluma ispatlamaktan kaçınmazlar ve halka hesap vermeyi siyasi ve kişisel bir sorumluluk olarak kabul ederler."

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ? Kılıçdaroğlu, Meclis'teki bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, "Buradan söylüyorum, CHP milletvekillerine söylüyorum, benim ailem, çocuklarım, torunum, damadım, hatta ve hatta dünürlerim, hepsi için araştırma önergesi verin ve hepsi araştırılsın. Hiçbir tereddüdüm yok. Beş kuruş bulursanız beş kuruş, gelip bu kürsüden özür dileyeceğim. Ama ben bu Ankara'daki beylere de seslenmek isterim. Benim gösterdiğim cesareti siz gösterebilir misiniz?" demişti.

AK PARTİ'DEN İLK TEPKİ: Kılıçdaroğlu hakkında Meclis'e verilen önergeyle ilgili AK Parti'den ilk tepki geldi. AK Partili Mustafa Şentop CHP'nin adımıyla ilgili ''biz bu numaraları çok iyi biliyoruz. Bunlar siyasi manevralardır'' diye konuştu.
 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (19)
 • akp yemedi değilmi siz her şeye muhalifsiniz belgelerin araştırılmasınada red verdiniz çünkü o belgeler bal gibide gerçek..

  (1) (2)

 • erdoğan ve akp liler cesaret edemez,mal varlıklarının araştırılmasına.onların mal varlıkları adam gibi araştırılsa, bütün foyaları ortaya dökülür.bunu önlemenin yolu ;karşı tarafları karalamaktan,yargısız infaz etmekten,mhp oyları ile yırtmaktan geçiyor.

  (1) (1)

 • Neden "siyasi manevra" olsun ki? Belki de kızı veya eşi ,adlarına kurulan vakıflardan başkan olarak ayda 45 .000 lira aylık alıyolar!Araştırılsın...

  (1) (5)

 • CHP gene kendin çal kendin oyna modunda ama zaten parti içinde muhalefet sessiz sedasız KK ve yancılarının gitmesini bekliyor

  (26) (58)

 • minareyi çalın kılıfını uydurur ,,bizde yedik

  (1) (96)

Tüm Yorumlar