19 Ocak 2019 08:53

CHP'den flaş Öztürk Yılmaz kararı!

CHP'den flaş Öztürk Yılmaz kararı!

CHP yönetimi, Türkçe ezan skandalıyla gelen gündeme gelen Milletvekili Öztürk Yılmaz'ı ve Gürsel Erol’u disipline sevk etti.

CHP, Öztürk Yılmaz'ı Türkçe ezan söylemleri gerekçesiyle disipline sevk etti. Yılmaz, "Ezan Türkçe okunsun ben anlayım. Kur'an okunsun. Benim dilim her tarafta konuşulsun" demişti. Yılmaz ile birlikte disipline sevk edilen Gürsel Erol, "Bu kararı üzüntüyle karşılıyorum. Partiyle üyelik bağımızı kesebilirler ama, asla CHP'li kimliğimizi alamazlar" dedi

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Habertürk TV ekranlarında yayınlanan Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programındaki Türkçe ezan sözleri nedeniyle disipline sevk edildi.

Yılmaz, Türkçe ezan okunması gerektiğini söyleyerek, "Ezan Türkçe okunsun ben anlayım. Kur'an okunsun. Benim dilim her tarafta konuşulsun" demişti.

Yılmaz'ın sözleri siyasiler tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

GÜRSEL EROL DA DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

Yılmaz'ın dışında, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da disipline sevk edildi. Erol'un 'izinsiz televizyon programına çıkmak' gerekçesiyle sevk edildiği belirtildi. 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, partisinin TBMM Grup Yönetim Kurulunca kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesiyle ilgili, "Arkadaşlarımız bu konuyu daha detaylı değerlendirerek mutlaka hak, hukuk, adalet doğrultusunda karar vereceklerdir. Partimin yetkili organlarının vereceği her karara saygılıyım. Her şartta ve koşulda CHP'nin kimliğini, onurunu, şerefini yaşamaktan hangi kararla karşı karşıya kalırsak vazgeçmeyerek siyasi mücadelemize CHP içerisinde devam edeceğimizi belirtmek isterim." dedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (19)
 • Sn Öztürk Yılmaz ı konsolos olarak Suriye ye yolladılar, adını ve mesleğini değiştirip muhasebeci Kenan olarak yurda döndü. CHP bu adamı çok başarılı bulmuş olacak ki tuttu milletvekili yaptı, yetmedi CHP Gnl Bşk lığına getirdi. Yaşanan rezilliklerde kabahat kimin?

  (0) (10)

 • CHP li muhasebeci bay Kenan efendi partisinin zihniyetini dile getirmiş. Karar yüce Türk milletinindir.

  (0) (14)

 • Lütfen gursel erol kime hakaret etti gursel erol aydin goruslu. Ataturkcu bir milletvekilidir aydin ozturk ezanin turkce arapca okunmasi hiç karismaya hakki yoktur siz sezgin tanrikuluyu hiç tepki gostermezsiniz teroristlerin mezarina cicek birakir sesinizi cikarmazsiniz bunu unutmayin. Allah Sizi af etmez

  (1) (14)

 • Yapılan Türkçe olsun falan olsun gibi yorumlar biliyorum ve inanıyorum ki İslam düşmanları itikatsızların Kuran ı Kerime karşı aşağılık saldırılarıdır.

  (1) (14)

 • İngilice bile öğrendïğímizde ingilter ingilizzcesiyle konuşuyoruz ,amerikalılar, californiyanın taşra bolgesinde olan insanlar bizi anlamiyorlar ,ingilizce konuşmamıza rağmen .

  (0) (76)

Tüm Yorumlar