17 Aralık 2018 12:46

CHP'deki kavganın asıl nedeni şoke etti! Deniz Zeyrek yazdı

CHP'deki kavganın asıl nedeni şoke etti! Deniz Zeyrek yazdı

Hürriyet gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, bugünkü yazısında Muharrem İnce'nin neden olağan kurultayı beklemediğinin yanıtını verdi. Zeyrek, İnce'nin garanti il ve ilçelerde kendi belirlediği adaylarla yerel seçime gitmek istediğini yazdı.

CHP'de muhalifler olağanüstü kurultay için imza topluyor. 24 Haziran seçimlerinde alınan yenilginin sorumlusu olarak gösterilen Kılıçdaroğlu, topun ağzında. CHP'de yaşanan kavganın asıl nedenini Hürriyet gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, "Kadıköy için Türkiye’yi kaybetmek" başlıklı yazısında anlattı.

Bir grup CHP'li ve CHP seçmen ile konuşan Zeyrek, Genel Merkez ile İnce arasındaki atışmaların arkasındaki gerçeği yazdı.

HEPSİ KORO HALİNDE AYNI YANITI VERDİ: "(...) Baktım benim düşüncemin onlar için hiçbir önemi yok, ortaya yeni bir soru attım: “İnce neden olağan kurultayı beklemiyor. O zamana kadar Anadolu’yu dolaşır, teşkilatları canlandırır, delegelerle yüz yüze görüşür, olağan kurultayı rahat kazanır”.

O ana kadar her kafadan bir ses çıkarken bu soruya hepsi koro gibi aynı yanıtı verdi: “Belediye başkan adaylarını kendisi belirlemek istiyor”.

Benim açımdan tartışma bitmişti. Taşrada bir yerde, CHP tabanı basın toplantılarında havada uçuşan rakamların, Genel Merkez ile İnce arasındaki atışmaların arkasındaki gerçeği çözmüştü. Bütün mesele yerel seçimlerde Çankaya gibi, Kadıköy gibi, İzmir gibi, alınması “garanti” illerde ve büyük ilçelerde seçime kendi belirledikleri isimlerle gitmekti.

VARSA YOKSA GARANTİ İL VE İLÇELERDİ: Kimse iktidarın yerel yönetimlerden geçtiği gerçeğini umursamıyor, yerel seçimler öncesinde kafa kafaya verip, güçlerini ve yeteneklerini birleştirip iktidara yürümeyi ihtimal olarak görmüyordu. Varsa yoksa garanti il ve ilçelerdi.

Size iddialı gelebilir ama gözlemlerimden yola çıkarak şunu çok net yazabilirim: CHP, seçimler öncesindeki 8 ayı, bu şekilde parti içi çekişmeyle geçirirse, o garanti yerler de gidecek. İzmir’de, İstanbul’un bazı ilçelerinde, Mersin’de, Adana’da, Antalya’da çok büyük hayal kırıkları yaşayacaklar."

Deniz Zeyrek'in yazısının tamamı

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (16)
 • Genel merkez önümüzde yerel seçimler var sırasımı kurultayın diyerek partiyi düşünüyor kisvesi altında statikoyu koruma amacında. KILIÇTAROĞLU çıkmış millet geçim derdinde birileri koltuk derdinde diyerek kendisini bu konunun dışında tutmak istiyor. Asıl koltuk sevdalısının kendisi olduğu gerçeğini kamufle etmek istiyor. Ancak parti tabanı değişiklik istiyor. Hemde lider değişikliği. Bazı aklı evvel basın mensupları CHP nin bir değişime ihtiyacı var ancak bu lider değil diyerek liderin o kadarda önemli değil vurgusu yapıyorlar. Bu ülkede liderin önemini kavrayamamış bir basın yön tayin ediyor.

  (0) (178)

 • Zulme karşı direnmeliyiz

  (1) (0)

 • CHP sizin o, eski, milli, ulusalcı, Altı Ok'lu CHP değil. Samimi, vatansever CHP'lilerin anlamadığı, görmediği bu.

  (0) (2)

 • bunu bilmeyen varmı deniz zeyrek.kadıköyün hali ortada çalışmadan ne bekliyor belediye olarak chapeliler. kavgaya bak konuya bak.

  (0) (2)

 • başkanlık seçiminde be chp den fazla oy aldım diyen ince benlik davasına girişti.ince ye oy verenelr ince aday oluğu için oy vermedi.chp nin adayı diye oy verdi.içinde sakladığı benlik davası varmış ki,ince ben oy aldım davasına girişti.ince,başarıyı kendinden biliyor madem;ekibi ile chp den ayrılsın ayrı parti kursun.yakaladığını iddia ettiği rüzgar kuracağı partide esmeyecek mi?esmeyecekse o rüzgar ince için esmiyor demektir.insanlık davsını,benlik davasına çecviren erdoğan ın chp içindeki yeniçeri ve mankurtları erdoğan destekli chp ve kılıçdaroğlu kumpasına soyundular.elinden tutup başkanlık için aday gösterenleri arkadan vuranların chp ye ve memlekete verebilecekelri yoktur.ama erdoğan a vercekleri çok şeyleri vardır.chp de ince davası olamaz.memleket davası olur.chp içindeki mankurtlara duyurulur.

  (6) (0)

Tüm Yorumlar