21 Kasım 2018 03:43

Ceyda Karan da Cumhuriyet'ten ayrıldı...

Ceyda Karan da Cumhuriyet'ten ayrıldı...

Cumhuriyet Gazetesi'nden Murat Sabuncu'nun Genel Yayın Yönetmenliği görevinden alınarak yerine Aykut Küçükkaya'nın getirilmesiyle başlayan depremde gazeteden ayrılan son isim Ceyda Karan oldu. Karan istifa kararını sosyal medyadan duyurdu.

Cumhuriyet'te birçok skandala imza atan Ceyda Karan, gazeteyle yollarının ayrıldığını açıkladı. Suriye'de yıllardır devam eden iç savaşta milyonlarca insanı acımasızca katleden Esad'a hayranlığıyla bilinen Ceyda Karan, kimyasal saldırılarda hayatını kaybeden çocukları bile suçlayacak kadar nefret dolu yazılar kaleme aldı.

Terör örgütlerini ırk sosuyla güzelleyen Ceyda Karan, Fransız Charlie Hebdo dergisinin çizdiği Hz. Muhammed karikatürünü de köşesinden yayınlama küstahlığında bulunmuştu.

SADECE TWİTTER'DAN YAZACAK: Cumhuriyet Gazetesi'nin Atatürk ilkeleri çizgisine geri döndüğünü açıklaması üzerine; Erdem Gül, Aslı Aydıntaşbaş ve Mirgün Cabas gibi isimler gazeteyle yollarını ayırma kararı aldı. Ayrılık kararı alan son isim ise, Ceyda Karan oldu.

Karan, ayrılık kararını Twitter'dan duyurdu.

Cumhuriyet: Hiçbir çalışanımızın işine son vermedik...

Cumhuriyet'te Erdem Gül bombası! Yeni Ankara Temsilcisi kim oldu?

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • Cumhuriyet, başta Atatürk olmak üzere kurucusu Yunus Nadi, Ahmet Taner Kışlalı ve İlhan Selçuk'un izinde gidenler tarafından, zorlu bir mücadele sonucunda geri alındı!............ Cumhuriyet'in kalesi artık Cumhuriyet'e gönül verenlerin elinde!..

  (2) (1)

 • İstanbul'da Dövizle kira ödeyen esnaf kepenk kapattı.

  (1) (5)

 • Cumartesi Annelerinden, Süleyman Soylu hakkında suç duyurusu.. Yasak ve gözaltında yaşanan kötü muamelenin anayasaya ve uluslararası yasalara aykırı olduğu söylendi.

  (2) (1)

 • artık zamanda yazarsın!

  (1) (8)

 • İsabet olmuş;düzgün ve hastalıktan yoksun zihniyette yazarlar lazım bu gazeteye ki,düzgün bir muhalefet kaynağı olsun bu gazete..!!!

  (0) (3)

Tüm Yorumlar