24 Ocak 2019 12:22

Cemaatten Ergenekon avukatına teklif

Cemaatten Ergenekon avukatına teklif

Cemaat operasyonunda tutuklanan şüpheliler Ergenekon ve Balyoz sanıklarını savunan avukat Celal Ülgen'e 'bizi savun' teklifinde bulundu.

Balyoz ve Ergenekon davalarının önemli avukatlarından Celal Ülgen’e cemaat operasyonunda tutuklanan sanıklardan “bizi de savun” teklifi geldi.

14 Aralık operasyonunda tutuklanan Samanyolu Grup Başkanı Hidayet Karaca’nın avukatları ve danışmanları geçtiğimiz günlerde avukat Celal Ülgen’in ofisine gidip Ülgen ile görüştü.

Karaca ve bazı sanıkları savunması için Ülgen’e avukatlık teklifinde bulunduğu öğrenildi. Celal Ülgen, teklife henüz olumlu bir cevap vermezken Ülgen’in yakın arkadaşlarından fikir aldığı öğrenildi. 
 
DOSYALARI İNCELEYECEK
 
Sanıklara ait polis ve savcılık tutanaklarını da alan avukat Ülgen dosyaları inceledikten sonra Hidayet Karaca’nın danışmanlarına ve avukatına kararını açıklayacak. Ergenekon, Askeri casusluk, Devrimci Karargah ve KCK davalarında birçok sanığın tutuklanmasına neden olan polis şefleri Yurt Atayün, Ömer Köse, Erol Demirhan gibi isimlerin gözaltına alınması ve tutuklanmasının ardından Samanyolu TV’ye çıkıp operasyonları ve gözaltı uygulamalarını eleştirmesi bazı kesimlerce eleştirilmişti.
 
ÜNLÜ İSİMLERİ SAVUNDU
 
Avukat Celal Ülgen; Yarbay Mustafa Dönmez, Eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan, Teğmen Mehmet Ali Çelebi, Eski 1. Ordu Harekât Başkanı Kurmay Kıdemli Albay Süha Tanyeri, Emekli Albay Dursun Çiçek, Emekli Albay Levent Göktaş, Emekli Binbaşı Levent Bektaş, Emekli Albay Zeki Üçok,İstanbul’un ilk Büyükşehir belediye başkanı Bedrettin Dalan, Gazeteci-yazar Soner Yalçın ve Cem Uzan gibi isimlerin avukatlığını yaptı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (19)
 • Bunları savunacak avukat yoktur.olamazda.neyini savunacak hangi yüzle,mesleğinde bir onuru var yahu.abd den avukat getirsinler.

  (0) (0)

 • Cemaat Nasreddin Hoca gibi düşünüyor.Hani hoca damdan düştüğünde "hocam seni doktora götürelim"diyenlere ,bana "doktor değil,damdan düşmüş bir adam getirin"demişti ya .O hesap.Paralelciler hep idda makamında oldukları için savunma yönleri hiç gelişmedi.

  (0) (0)

 • ben anlamadım şimdi!!!BU CEMAAT kp YLE BİR OLUP ERGENEKON DİYE BİR UYDURUK SUŞTAN Bİ SÜRÜ GENERAL YADA ALBAY SUBAY İNSANI EN AZINA 5 YIL HAPİS TATIRTMADILARMIDA hatta DAWAYA BAKAN HAKİM SAWCILAR ŞUAN HAPİSTE DEĞİLMİ!!!bşu cemaatinkide ne yüzsüzlük canıım!!!

  (0) (0)

 • Kendi avukatlarına ne oldu. Hani Halil İbrahim KOCA gibi avukatları nereye kayboldu????

  (0) (0)

 • Avukat kalmamış mı ki ey ahali leş mi oldunuz

  (0) (0)

Tüm Yorumlar