24 Haziran 2018 17:24

ÇAYKUR Katar grubuna satıldı mı?

ÇAYKUR Katar grubuna satıldı mı?

Eski MHP milletvekili Lütfü Türkkan ÇAYKUR'un Katarlı bir gruba satıldığını iddia etti. ÇAYKUR satılma iddialarını yalanladı.

Eski MHP milletvekili Lütfü Türkkan, ÇAYKUR’un Katarlılara satıldığını iddia etti.

Twitter hesabından, "Varlık Fonu'na devredilen ÇAYKUR, Katarlılar'a satıldı. Elde var bir. Sırayla gider bu. Bizim Rizeli uşakların Katarlı patronları var artık. Katar'dan daha önce alınan paraların borç kapaması olur mu bu satışlar?. Katar'dan daha önce alınan paraların borç kapaması olur mu bu satışlar? Sayın @memetsimsek Bakanım, bize gelen bu bilginin teyide muhtaç olduğu ifade ediliyor. Doğrusunu sizden öğrenebilir miyiz?" paylaşımında bulundu.     

Olayın sosyal medyada yayılmasının ardından çay üreticileri konuya büyük tepki gösterdi. Yaşananların ardından ÇAYKUR açıklama yapmak zorunda kaldı.

ÇAYKUR'dan açıklama:

ÇAYKUR Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili yazılı açıklamada bulundu.
Açıklamada, "ÇAYKUR'un Katarlılara satıldığı haberinin gerçekle alakası yoktur. Böyle bir konu kesinlikle söz konusu değildir." ifadelerine yer verildi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (13)
 • Yaw,satilsin,ne geregi var.Zaten ben hec bu Turkiye de uretilen cayi sevmium,hec dadisi yok.Arablar alsin baslarina calsin.

  (0) (0)

 • bence satılmıştır gizlemişlerdir şimdi inkar ediyorlar ben bunlara hiç inanmıyorum

  (0) (0)

 • YAKINDIR ADI ÇIKTIĞINA GÖRE YABANCI BİRİLERİNE SATACAKLAR.BU GİDİŞLE ÜLKEDE MİLLİ OLARAK SADECE BAYRAMLAR KALACAK..

  (0) (0)

 • söylenti çıktıysa olmadıysa bile yakında olacak emin olun.önce bir alıştırıyor sonra hamle geliyor artık bunları ezberledik.

  (0) (0)

 • satan satana gidiyor

  (2) (0)

Tüm Yorumlar