21 Kasım 2018 08:48

Canan Karatay: Veganlara karşıyım

Canan Karatay: Veganlara karşıyım

İç Hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, veganların insan vücudunu bilmediğini söylerken " Veganlara karşıyım, insan vücudunun yalnız bitkisel şeyleri öğütecek bir kursağı yok'' açıklamasında bulundu.

Posta'dan Oya Çınar'a konuşan İç Hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, veganlar tarafından 'hayvan sömürüsü' olarak nitelendirilen konular hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. 

KARATAY'DAN VEGANLAR YORUMU
Veganlara karşıyım. Vejetaryenler ayrı, o bir felsefedir. Vejetaryenler kendilerine iyi bakıyorlar. Ama veganlar, insan vücudunu bilmiyorlar. İnsan vücudunun yalnız bitkisel şeyleri öğütecek bir kursağı yok. “Hayvanlar böyle besleniyor” diyorlar. E, çünkü hayvanların kursağı, yani ikinci bir mideleri var. İnsanda bu olmadığı için bağışıklık sistemi çöküyor. Yumurta yemiyorlar mesela. Niye? Tavuk yumurtluyor, biz onu yiyoruz. Tavuğu öldürmüyoruz ki. Süt içmiyorlar. O hayvan o sütü zaten kendi bebeği için üretiyor. Hayvana zararımız var mı burada? Veganlar uçlarda yaşıyor. Ben uçlara karşıyım kardeşim.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • Bu nine artık bi sussa ya Medyayı çok sevdi vara yoka herşeye konuşuyor

  (1) (0)

 • ıspanağı, pırasayı sökmeden nasıl yiyorsunuz bir aydınlatırsanız...

  (0) (1)

 • Yediğimiz herşey canlı. Yaşamak için canlı hücre yemek zorundasın o zaman hiçbirşey yeme öl. Doğanın dengesi bu

  (0) (1)

 • hayvan öldürmeden da hayvansal gıda alınabilir.. süt, yoğurt, yumurta gibi.

  (0) (0)

Tüm Yorumlar