15 Aralık 2018 17:08

Cam filmi neden yasak? Bakan'dan açıklama geldi

Cam filmi neden yasak? Bakan'dan açıklama geldi

Cam film araçlarda önce serbest bırakılmış ardından sürpriz bir kararla tekrar yasaklanmıştı. Peki cam film neden yasak, tek istisnası ne? Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, cam filmler hakkında yeni açıklamalar yaptı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, cam filmiyle ilgili ısrarın Emniyet Genel Müdürlüğü'den geldiğini söyledi. Alınan kararda terör hassasiyetinin dikkate alındığını ifade eden Bakan Özlü, 26 Ekim 2017'de sona erecek yasağın bu nedenle kaldırılmadığını söyledi.

Mecliste gazetecilerin araçlarda cam filmi kullanımına ilişkin sorularını yanıtlayan Özlü, 2016 yılında cam filmi yasağının bu yıl 26 Ekim'de kaldırılmasına yönelik karar aldıklarını hatırlatarak, şu ifadelere yer verdi: "Fakat bu seneki terör eylemleriyle sebebiyle Emniyet Müdürlüğüyle yaptığımız görüşmelerde, cam filmi konusunda Emniyet Müdürlüğümüz hassasiyet gösterdi ve dedi ki 'Bu kaldırma işini, iptal edin.' Aslında Emniyet Müdürlüğünün terörle ilgili hassasiyeti olmasaydı, 26 Ekim 2017'de cam filmi yasağı kalkacaktı. Fakat Emniyet Müdürlüğü ısrar etti, dolayısıyla cam filmi yasağı devam etti."

TEK İSTİSNA VAR

Yaklaşık 5.5 milyon aracı ilgilendiren cam filmi yasağına ilişkin tartışmalar devam ederken yasağın tüm araçları kapsamadığı, filmin dereceleri olduğu söylentilerine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü nokta koydu. Özlü, yasağın camlarına sonradan film kaplatan tüm araçları kapsadığını bunun tek istisnasının fabrika çıkışlı araçlar olduğunu söyledi.

TERÖR EYLEMLERİ VAR, ZOR TESPİT EDİYORUZ

Cam filmi kullanımının hiçbir zaman serbest olmadığının altını çizen Özlü, nisan ayından bu yana emniyetle yapılan görüşmelerde, "Terör eylemleri var, tespit etmekte zorlanıyoruz" talepleri üzerine cam filmi yasağını sonlandırma yönündeki iradeyi ortadan kaldırdıklarını kaydetti.

Cam film yasağı bitiyor mu? Reis her an 'kaldırın' diyebilir

Cam filmi en kolay nasıl sökülür fön makinalı yöntem!

Araç muayenesinde cam film geçiyor mu ağır kusurlar neler?

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (53)
 • Biz de yedik... Trafik cezalarının artması,vergilerin,akaryakıtın ve daha bir çok şeyin zam üstüne zam yemesinin tek bir nedeni var...14 milyar dolarlık bütçe açığı!

  (0) (1)

 • Bakana hatırlatın teröristlerde en az bakan kadar akıllı onlar bilmiyorlar mı fabrika çıkışlı hangi araçlarda orijinal karartılmış cam var...

  (0) (0)

 • Sacmaligi zirvesi. Siyasilerde camlarinin filmini cikarsin. Ne bu be. Milletle cocukla oynar gibi oynuyor politikacilar.

  (0) (0)

 • Saçmalığa bakarmısın fabrikadan çıkana serbes sonradan takılana yasak bakan beyin tuzu kuru para gani fabrikadan sıfır otomobil alır biner gariban gebersin hiç umurlarında değil aslında bir bakıma bu milletede müstehak

  (0) (0)

 • Fabrika çıkışlılar zaten terör olaylarını karışamaz. Beceremedik başa çıkmayı diyin anlayalım. Göreceğiz, resmi plakalı araçların camlarını...

  (0) (0)

Tüm Yorumlar