14 Aralık 2018 19:44

Çalışma hayatı değişiyor! Emeklilere memurluk yolu görüldü

Çalışma hayatı değişiyor! Emeklilere memurluk yolu görüldü

Çalışma hayatında 4 önemli adım geliyor. Kamudan ve özel sektörden emekli olanlara memurluk yolu açılıyor. Emekliler, devlet kurumlarında maaşlı çalışabilecek, esnek çalışma yapacak. Bugün Almanya'da 2.5 milyon, İngiltere'de 4.2 milyon, Amerika'da 9.5-10 milyon kişi esnek çalışma modeli kapsamında çalışıyor.

Hükümet, istihdamı destekleyecek yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. İşçi çıkarmalarının önüne geçmek için işletmelere yeni desteklerden esnek çalışmaya kadar birçok başlıkta yeni düzenlemeler devreye girecek.

Bazı kamu kurumlarında pilot uygulanmaya başlayan esnek çalışma sistemleri geliştirilerek, işgücü piyasasına esneklik sağlayan bu sistem iş ve sosyal güvenlik kanununa eklenecek.

DEVLET KURUMLARINDA MAAŞLI ÇALIŞABİLECEKLER: Yarım çalışma ödeneğinde koşullar iyileştirilecek, uzman kişiler devlette esnek çalışabilecek, emekli memurlar göreve dönebilecek.Kamudan ve özel sektörden emekli olan, görevinden ayrılan yöneticiler, uzman personel, devlet kurumlarında maaşlı çalışabilecek.

​Bu kişilere esnek çalışma yöntemi uygulanacak. Böylece kamuda insan kaynağı kalitesi artacak. Bugün Almanya'da 2.5 milyon, İngiltere'de 4.2 milyon, Amerika'da 9.5-10 milyon kişi esnek çalışma modeli kapsamında çalışıyor.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (8)
 • Yav. bu iktidarın Büyükşehir belediyeleri emeklilik zamanı gelenleri işten çıkarmak için oraya-buraya sürdüler ve işçi ve memurlara zulüm yaptılar ! Şimdi kalkmışlar keyif bağışlayarak emeklileri iş sahibi yapmaya çalışıyorlar! Şaka gibi ya ! Bunlar hakkaten ne yaptıklarını bilmiyorlar!

  (0) (0)

 • Bu ülkede 20 Milyon işsiz var.Gençlere iş yolunu açmaya bakalım.50-60 yaşına gelmiş emeklilerin öğrenme becerileri ve merak hassasiyetleri sona yaklaşmıştır.Çürük tahtaya yeni çivi çaksanızda tahta yerinde durmaz.Çiviyede yazık olur.Gençleri hem meslek hem de iş sahibi yapalım.

  (0) (2)

 • Sayın devlet yetkilileri, emekli olduk. Yaşlandık. Ama geçinemiyoruz. Geçinmek için bize özel ve kamu kapısını açmalıdır. İkincisi KPSS de coğrafya, felsefe, matematik, tarih gibi sorular soruyorlar. Çalıştığım işle ne alakası var bunların. Beni ders çalıştıracaksanız. İşime yönelik çalıştırın.

  (0) (3)

 • Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. 76 üyenin atandığı kurullarda AKP'den milletvekilliği yapmış isimler de var. Milletvekilliği emekliliğinden kaynaklı olarak maaş alan 16 AKP'li vekil, yaklaşık 11 bin 794 lira olan kurul üyeliği maaşını da alacak. 16 AKP'li toplamda en az 23 bin Türk Lirası maaş alacak.

  (0) (0)

 • yani tamamen gençlerin önünü nasıl tıkasak derdindesiniz şaka gibi.

  (0) (7)

Tüm Yorumlar