17 Aralık 2018 12:48

Büyükşehir bu kez 'uzaklarda arama' diyecek

Büyükşehir bu kez 'uzaklarda arama' diyecek

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yönetiminde Gastronomi dalında Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) "Yaratıcı Şehirler Ağına" girerek, mutfağıyla markalaşan, tarihi ve kültürel yapısıyla tüm Dünya’nın dikkatini çeken Gaziantep, geçen yıl başlattığı “Şimdi Gaziantep’e Gelme Zamanı” kampanyayla kısa sürede başarı yakaladı, kente turist akın etti.

Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda 2018 yaz sezonunda turizm sektörünü hareketlendirecek “Uzaklarda Arama” kampanyasıyla şehir, turist sayısında yeni hedefini; 1,5 milyon turist olarak belirledi.

Başkan Fatma Şahin’le vizyonunu değişen, ufkunu genişleten Doğu’nun incisi Gaziantep, 500 bin Suriyeli mülteciye gönül kapısını açtı, tüm olumsuzluklara rağmen kabuğuna çekilmedi, yakınmadan krizi rızka çevirdi. “Şimdi Gaziantep’e Gelme Zamanı” kampanyası kapsamında yürütülen çalışmalar kısa sürede meyvesini verdi, iç turizm patladı, kente bir yılda 1 milyon turist geldi.

Bu tılsımın bozulmasını istemeyen Başkan Şahin, şimdi de “Uzaklarda Arama” kampanyasına odaklandı. Şehir tek bir ağızdan “Uzaklarda arama, eşsiz tadıyla Gaziantep mutfağı burada, Dünya’nın en büyük mozaik müzesi burada, Dünya’nın dördüncü, Avrupa'nın üçüncü, Türkiye'nin ise en büyüğü Hayvanat Bahçesi burada, Türkiye’nin ilk Safari Parkı burada, Fırat’ın incisi Rumkale burada” diyecek.

Tanıtım kampanya çalışmalarını başlatan Gazi şehir, önceki yıl “Şimdi Gaziantep’e Gelme Zamanı” dedi, 1 milyon turist sayısına ulaştı, bu sayıyı, “Uzaklarda Arama” kampanyasıyla 1,5 milyona taşımayı hedefliyor. Her geçen yıl değişik alanlarda markalaşan Gaziantep, tüm dünyaya kapılarını açacak, şehre yurt içinden ve yurt dışından gelen turistleri en güzel şekilde ağırlayacak.

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • Fatma hanım her türlü faaliyette iyi ama şehir trafiğini kime emanet ettiyse çok kötü. Sola dönüş yasağı zırvasından sonra şimdi bir de KASİS yapma merakı çıktı. Guiness rekorlar kitabına girecek kadar şehre KASİS yapılıyor. Bu uygulamalar Fatma hanımın seçimde en büyük engeli olacaktır.

  (3) (5)

 • helal olsun baskanima. tek bu kadinda is var. antepi kiskanir olduk.

  (3) (3)

 • ..."aslanı altın kafese koymuşlar"..."aahhh Serengeti " demiş...

  (0) (3)

 • antepte aslan damı yaşıyor?

  (1) (2)

 • insan insana zulüm yapar mı hele bir kadın bir kadına!

  (0) (2)

Tüm Yorumlar