23 Ocak 2018 14:43

Büyükada operasyonunda sıcak gelişme ilk kez görüntülendiler

Büyükada operasyonunda sıcak gelişme ilk kez görüntülendiler

İstanbul Büyükada'da toplantı sırasında gözaltına alınan 4'ü kadın 10 kişi adliyeye sevk edildi. Şüpheliler sevk sırasında ilk kez görüntülendi.

BÜYÜKADA'daki aktivist toplantısı soruşturmasında gözaltına alınanlar İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'ndeki sorgularının ardından adliyeye sevk edilirken ilk kez görüntülendi. 

Polis, Uluslararası Af Örgütü ile Helsinki Yurttaşlar Derneği, İnsan Hakları Gündemi ve Eşit Haklar İçin İzleme Derneklerinin temsilcilerinin toplantı yaptıkları Büyükada'daki otele, 5 Temmuz günü operasyon düzenlemişti. Gözaltına alınanlar Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulandı. Sorguları tamamlanan 4'ü kadın 10 kişi, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.

ERDOĞAN, "15 TEMMUZ'UN DEVAMI NİYETİNDE BİR TOPLANTI" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi sonrası yaptığı açıklamada, Büyükada'da gözaltına alınan için "Acaba Büyükada’daki bir otelde niçin toplanmışlardı. 15 Temmuz’un devamı niyetinde bir toplantı için bir araya gelmişlerdi" ifadesini kullanmıştı.Gözaltı sonrasında bugün adliyeye sevkedilen zanlılar objektiflerin önüne de ilk kez çıktılar.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • BUSEFER DAR AĞACINI HERYERE KURARIZ HALKA AÇIK HALK MAHKEMESİYAPAR AYNI GÜN ASARIZ

  (0) (0)

 • Nı ha ha gayri meşru anayasaymış ne ya bu evlenmeden anayasa mı yapılırmış.İstediğiniz kadar ağlayın %51,5 ile geçti referandumdan.Debelenmeyin,zevk almaya çalışın.Tek kurtuluşunuz var seçimlerde yeterli oyu alırsanız ve millet vekilleriniz referanduma götürecek bir çoğunluk olursa ve referandumdan % 50 den fazla alırsanız eski anayasayı geri getirisiniz.

  (0) (0)

 • DÜŞÜNEN VE SORGULAYANLARI İSTEMİYORLAR!.......

  (3) (2)

 • aşağıdaki yorumu yapan vatansız kim yong senin gen oalrak baban. annene sor.

  (2) (21)

 • 🙉Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong Un , ve Erdoğan ...Dünyanın gündeminden düşmüyor! 🙉 🙉

  (15) (7)