23 Nisan 2018 01:00

Bulgaristan'da acil Türkiye toplantısı

Bulgaristan'da acil Türkiye toplantısı

Bulgaristan Devlet Başkanı Rumen Radev, Türkiye’yle ilişkilerdeki gerilimi görüşmek üzere ülkenin istihbarat yetkilileri, iç işleri bakanı ve başsavcıyı acil toplantıya çağırdı.

Bulgaristan'dan yayın yapan Nova TV televizyonu,  Bulgaristan Devlet Başkanı Rumen Radev'in bu akşam üst düzey yetkililere acil toplantı çağrısı yaptığını bildirdi.

Nova TV televizyonu, BulgaristanDevlet Başkanı Rumen Radev'in, ülkenin istihbarat kurumlarının başkanları, İçişleri Bakanı Plamen Uzunov ve Başsavcı Sotir Çatsarov'u acil toplantıya çağırdığını bildirdi. Toplantıda, Türkiye'yle ilişkilerdeki gerilimin ele alınacağı belirtildi.

İki ülke arasındaki ilişkiler, Sofya'nın Ankara'yı ülkedeki seçimlere müdahale etmekle suçlaması üzerine bozulmuştu. Bu bağlamda Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı, Ankara'daki Büyükelçisi Nadejda Neynski'yi istişareler için geri çağırmıştı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • avrupa haçlıları bulgaristanı da kışkırttılar. 1900 yıllların başına ne kadarda benziyor.

  (0) (0)

 • tüm avrupa, amerika, pkk, fetö.. HAYIR diyor.. PEKİ SEN HAYIR DİYEN VATANDAŞ, BU TÜRKİYE DÜŞMANLARI VE VATAN HAİNLERİYLE HANGİ MİLLİ MENFAATTE ORTAK NOKTADA BULUŞTUNUZ DİYE HİÇ DÜŞÜNDÜNMÜ? YALANLARLA DOLU Bİ PROPAGANDAYA ALET OLMA, KENDİ BAŞINA İYİCE BİR BAK ANALİZ ET. EĞER İÇİN BİRAZ OLSUN VATAN AŞKIN DA VARSA ZATEN "EVET" DİYECEKSİN.

  (1) (3)

 • Karadenizde ucak gemileri ve donanmalar, egede donanmalar yunan adalari roket rampa ve silahlanmalar akdenizde ucak gemileri ile savaş gemileri hertarafımız donanmış, üstelik bulgaristan bize bilenmekte ne hale düşürüldü türkiye vayki vay.

  (2) (0)

 • Bulgaristan Türklerinde AKP'li DOST Parti tartışması Bulgaristan'daki siyasi bölünmenin muhtemel etkileri felaket getirecek

  (0) (0)

 • Bulgaristan krizinde Bilal Erdoğan adı var!... Saray ve Ailesi , Bulgaristan'daki Türkleri de siyaseten bölmeyi başardı......

  (15) (2)

Tüm Yorumlar