14 Kasım 2018 21:26

Bomba kulis! AK Parti'nin İstanbul başkan adayı bir kadın mı?..

Bomba kulis! AK Parti'nin İstanbul başkan adayı bir kadın mı?..

Partiler Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere kilitlenmişken, aday toto da devam ediyor. Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayının herkesin tanıdığı bir iş kadını olduğunu yazdı.

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olacak? Bugüne kadar birçok isim gündeme gelirken. Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek'ten bomba bir kulis bilgisi geldi: "AK Parti'nin İstanbul adayı olarak herkesin aşina olduğu bir iş kadınının ismini duyuyorum..." Zeyrek, "AK Parti’nin özellikle CHP’nin kalelerinde CHP seçmeninin bile oy verebileceği isimleri aday göstermesi bekleniyor" dedi.

ERKEN SEÇİM OLASILIĞI VAR MI?.. Deniz Zeyrek, "Belediye seçimi dedikoduları" başlığıyla yayımlanan yazısında "Erken seçim tarihini değiştirmek için Anayasa değişikliği gerektiğinden CHP'nin MHP ve AK Parti'ye destek vermesi lazım. CHP bu konuda destek vermeyeceği gibi MHP de erken yerel seçime sıcak bakmıyor" görüşünü dile getirdi. 

CHP'NİN KALELERİNE CHP'LİLERİN DE OY VERECEĞİ ADAYLAR... "AK Parti'nin özellikle CHP'nin kalelerinde CHP seçmeninin bile oy verebileceği isimleri aday göstermesi bekleniyor" ifadesini kullanan Zeyrek, şöyle devam etti: "Parti yetkilileri, İzmir, Çankaya, Kadıköy, Beşiktaş gibi yerlerde merkez seçmenin oylarını alabilecek, AK Parti orijinli olmayan 'merkez-sağ/demokrat' isimlerin aday gösterilebileceğini söylüyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'de aynı işi yapabilecek çok önemli isimler olmasına karşın Ziya Selçuk, Ruhsar Pekcan, Bekir Pakdemirli gibi isimleri bakan yapması bu görüşe dayanak olarak gösteriliyor" ifadelerini kullandı.

SON 10 GÜNDÜR O İSMİ DUYUYORUM... "Son 10 günde AK Parti'nin İstanbul adaylarından biri olarak herkesin aşina olduğu bir işkadınının ismini duyuyorum" diyen Deniz Zeyrek, "AK Parti'nin bu stratejisinin iki dayanağı daha var; CHP içindeki çekişme. Aday olamayanların adaylara ve yeniden aday olan başkanlara yönelik olumsuz tutum ve kampanyaları ile parti içi kavgalara kızan CHP seçmeninin sandığa gitmeme ihtimali."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (15)
 • sulayman soylu olsun

  (0) (0)

 • oğlum biz insan yemeyiz yamyammıyız ülen biz

  (0) (0)

 • Herkese yerde herzaman ve hermekanda ÇAMUR atan partiye ne ad verilir (1 dolarlık siyasi soru) CEVAP: ÇAMURİYET HALK PARTİSİ ...doğru şak şak şak şaaaaaaak

  (1) (0)

 • Mevlüt Başkanı yedirmeyiz.

  (1) (0)

 • Demek bu aday Güler Sabancı olacak

  (0) (5)

Tüm Yorumlar