24 Ocak 2019 11:12

Bomba iddia! CHP ve İYİ Parti istemese de 'üst irade' ittifak yaptıracak..

Bomba iddia! CHP ve İYİ Parti istemese de 'üst irade' ittifak yaptıracak..

Partiler Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere odaklanırken, AK Parti ile MHP arasındaki ittifakla ilgili son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek... İYİ parti ve CHP istemese de onlara 'millet ittifakı'nı yaptıran irade yerelde ittifak için harekete geçti.

24 Haziran seçimlerinde hayata geçen cumhur ittifakı ve millet ittifakı bloğu yerel seçimde de sahnede olacak mı? Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, CHP ile İYİ Parti'nin istemeselerde ittifak yapmak zorunda kalacaklarını çünkü onları 24 Haziran öncesi biraraya getiren iradenin yeniden harekete geçtiğini iddia etti. 

O İRADE ÇALIŞMALARA BAŞLADI... "24 Haziran seçimlerinden sonra çalkantılı bir döneme giren İYİ Parti’de CHP ile yapılan ittifakın partiye zarar verdiği yönünde değerlendirmeler yapılmıştı" hatırlatması yapan Abdülkadir Selvi, "Ama 24 Haziran seçimlerinde sıfır baraj ittifakını gerçekleştiren irade çalışmalara başladı" ifadelerini kullandı. 

MUHALEFET MUHALEFETE BIRAKILMAYACAK KADAR CİDDİ İŞ... "Muhalefet, muhalefet partilerine bırakılmayacak kadar ciddi bir iştir. Hele söz konusu Erdoğan’la mücadele olunca" diyen Selvi yazısına şöyle devam etti:"İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere ilçe ve büyükşehir belediyle başkanlıklarının CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi arasında paylaşılması için hazırlık yapılıyor."

AK PARTİ MHP DESTEĞİ İLE BİRLİKTE KÜRT OYLARINI HEDEFLİYOR... "İttifakın merkezinde İstanbul yer alıyor. Hedef İstanbul’u AK Parti’den almak" diyen Selvi, "Yerel seçimlerin İstanbul savaşına sahne olacağı bir gerçek. AK Parti de İstanbul ve Ankara’yı kaybetmemek için MHP’nin desteğine ihtiyaç duyuyor. AK Parti İstanbul’da MHP’nin desteğini alırken Kürt oylarını da kazanmayı amaçlıyor" ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (32)
 • muhteşem üçlü proje milletin tokadı sizin anlamanıza yetmedi demek ki ne diyelim ALLAH ın tokadıda var.tez vakit inşaallah

  (0) (1)

 • ALLAH İSTERSE HELAK EDER.İSTERSE .....

  (0) (0)

 • allah razı olsun ,iyi yazmışsın

  (0) (0)

 • bu tür haberler yüzünden ekonomi bu hale geldi. Ülkede develasyon oldu ve tabana inmedi asıl sıkıntılar 2019 yılında görülecek Gerçekleri saklanamaz bir gün gün yüzüne çıkar.

  (0) (2)

 • Onların yapması önemli değil millet yapmaz

  (0) (0)

Tüm Yorumlar