17 Kasım 2018 12:11

Binali Yıldırım: 81 milyonun kazandığı bir gün

 

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'daki AK Parti Genel Merkezinde yaptığı balkon konuşmasında, "24 Haziran seçimleri demokrasi tarihimizin en önemli dönüm noktası olmuştur." ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezinde yaptığı balkon konuşmasında, "Bugün bayram günüdür, Türkiye'nin günüdür. Gün, 81 milyonun kazandığı, kaybedeni olmayan bir gündür." dedi.

Tarihi seçimin ardından Başbakan Binali Yıldırım AK Parti Genel Merkezi'nde balkon konuşması yaptı. Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları:

TARTIŞMALAR GERİDE KALDI

Bugün bayram günüdür, Türkiye'nin günüdür. Gün, 81 milyonun kazandığı, kaybedeni olmayan bir gündür. 24 Haziran seçimleri demokrasi tarihimizin en önemli dönüm noktası olmuştur. Aziz milletimize minnettarız, şükranlarımızı sunuyoruz.

Seçim kampanyasındaki tartışmalar artık geride kalmıştır. Bugün yeni bir gündür. Türkiye Cumhuriyeti'nin 7'den 70'e bütün vatandaşlarının hukuku artık güvence altındadır.

MİLLETİN ADAMI ERDOĞAN

Milletin adamı, Türkiye sevdalısı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yeni sistemin cumhurbaşkanıdır. Türkiye'yi durdurmak isteyenler, dize getirmek isteyenler dize gelmiştir, millet kazanmıştır.

Farklılıklarımızla yeniden kaynaşmak için, bir ve beraber olmak için hazırız, bu aşk ve şevkle geleceğe kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz.

SEÇİMİN KAYBEDENİ YOK

Türkiye kazandı, bu seçimin kaybedeni yoktur. Siyasi rekabet bizim için 'yenme-yenilme' anlamına gelmez. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun her bir vatandaşımızın cumhurbaşkanı, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Herkes, bütün vatandaşlarım emin olmalıdır ki Türkiye daha güçlü demokrasisiyle daha sağlam temellere oturmuş bir Türkiye olarak yoluna devam edecektir.

YENİ SİSTEMİN İLK CUMHURBAŞKANI

Milletimiz, erdem, irade ve cesaretle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı yeni sistemin ilk cumhurbaşkanı olarak net sonuçla seçmiştir.

Şimdi Türkiye için Cumhurbaşkanımızın etrafında kenetlenme günüdür. Milletin adamıyla milli bir mutabakatla kutlu yürüyüşe devam etme vaktidir.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • Yok yok... Uhdenizde adınıza tescilli olan, "vatanseverlik,bayrak sevgisi,millet sevgisi olan" yüzde 53 vatandaş kazandı...Geri kalan propaganda dönemindeki deyiminizle yüzde 47 vatan haini terörist de kaybetti!

    (0) (0)

  • Kaybeden Milli Ordudan sonra Ulus Devlet olmasın? Global çetenin istediği istikamette.

    (0) (0)

  • Hah şimdi ayıklayın pirincin taşını, kucağımızda enkaz bulduk da diyemeyeceksiniz, iyice çıkacak foyanız

    (1) (1)

Tüm Yorumlar