17 Kasım 2018 18:17

Bedelli askerlik teklifinde değişiklik önergesi

Bedelli askerlik teklifinde değişiklik önergesi

AK Parti'den bedelli askerlik teklifinde değişiklik önergesi. Önergeye göre 1 Ocak 1994 doğumlular da bedelliden yararlanabilecek. Bedelli askerlikte değişiklik önergesi bugün Meclis'e sunulacak.

Bedelli askerlikle ilgili kanun teklifinde değişikliğe gidildi. AK Parti'den verilen önergeyle 1 Ocak 1994 doğumlular da bedelliden yararlanabilecek.

31 ARALIK'TA DOĞANLARIN 1 OCAK'TA KAYIT EDİLMESİ GEREKÇE GÖSTERİLİYOR: Değişiklikte 31 Aralık'ta doğanların çoğunlukla 1 Ocak'ta nüfusa kayıt edilmesi gerekçe gösteriliyor. 2014 yılındaki bedelli uygulamasında da tarih bir gün ileriye atılmıştı.

Söz konusu değişikliğin yapılması durumunda Genel Kurul’da bir önerge verilerek, yasadan yararlanmak üzere belirtilen “31 Aralık 1993” tarihi yerine, “1 Ocak 1994” tarihi konulacak.

Bedelli düzenlemesinde şartlar 21 gün, 25 yaş, 15 bin lira olarak belirlenmişti. Düzenlemeye ilişkin sürecin en geç yarına kadar Meclis Genel Kurulu'nda tamamlanması bekleniyor.

Bedelli askerlikten sonra profesyonel askerlik!

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (15)
 • ekonomi Can çekişiyor. Bankalar tefeciden beter faiz bindiriyor.Klüplerin borç batağında olmasından belli.

  (0) (0)

 • Bunların derdi para.kasa tamtakır kaldı tabi.IM>F den 50 milyar dolar borç almaya hazırlanıyorlar.

  (0) (0)

 • başınıza akp kadar taş düşsün emi

  (2) (2)

 • AKPli yakın birinin 01 ocak doğumlu oğlu vardır. Kanuna bak Hizaya gel, ısmarlama kanun şahısa özel. ondan sonra adalettemn bahset.

  (5) (9)

 • Kesin Akp uyesi birilerinin 1 ocak dogumlu veledi var

  (2) (9)

Tüm Yorumlar