17 Kasım 2018 22:25

BDP: Ermenilerden özür dilensin

BDP: Ermenilerden özür dilensin

Başbakan Erdoğan'ın 1915'te ölen Ermeniler için verdiği taziye mesajı, BDP yönetimi yeterli bulmadı.

BDP 1915 olaylarının yıldönümü nedeni ile yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada "Türkiye devletini Ermeni halkından özür dilemeye çağırıyor, yeni acılar yaşanmaması umuduyla Ermeni soykırımı kurbanlarını saygıyla anıyoruz" denildi.

SOYKIRIM İÇİN ÖZÜR DİLENSİN

Açıklamada "Türkiye devleti kendi tarihiyle hesaplaşmamış, soykırım gerçeğini kabul ederek Ermeni halkından özür dilememiştir" ifadesine yer verildi, yüzleşmenin kaçınılmaz olduğu vurgulandı.

Açıklamada, "Tarihle yüzleşme ve hesaplaşma, aynı zamanda acıların bir daha yaşanmamasının da teminatı olacaktır" mesajı verildi.

Açıklamasında "Günümüzde farklı kimlik, kültür ve inançlara yönelik tehditler devam etmektedir" iddiasına yer veren BDP, çözüm sürecine de atıfta bulundu ve "Gelişen demokratik çözüm sürecinde görülen barış, benzeri olayların yaşanamayacağının umut ifadesidir" vurgusu yaptı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (27)
 • Allahım ne büyüksün bdp'lilerin neolduğunu bu cahil kürtlere gösterdin amaçları buydu zaten bunların roj tv'sinde izledim Avrupada hayretler içinde kaldım bunlar ermenilerden daha kötü Türk düşmanı bu Ülke toprakları üzerinde bunların bukadar gözü var güçleri yetiyorsa bir denesinler Türkleri uyandırmak zordur ama uyandımıda uyutmak mümkün değildir tarihi okuyun anlarsınız.

  (0) (0)

 • Çok komik oldunuz , burası isveç finlandiya fransamı :)

  (0) (0)

 • BU AÇIKLAMADAN SONRA HALA BU ERMENİ UŞAKLARINI ANLAMIYAN MÜSLÜMAN KÜRD KARDEŞLERİME SÖYLEYECEK SÖZÜM YOK.ÇÜNKÜ LİDERLERİ ŞANLIURFANIN HALFETİ İLÇESİ CİBİNİ GAVURAN DENİLEN KÖYÜN ERMENİLERİNDEN OLDUĞU TARİHİ BİR GERÇEKTİR.BU KATİLİ SENELERCE ANLATILDI AMA BİR TÜRLÜ MÜSLÜMAN KÜRD KARDEŞİM İNANMADI.AMA ŞİMDİ GÖRÜYORSUN DDOĞU VE GÜNEYDOĞUDA KÜRD HALKINI KATEDEN VE KILARIN,KADINLARIN IRZINA GEÇEN ERMENİLERİN LANETLEMİYOR VE ÜZÜR DİLESİNİ İSTEMİYOR .bU DEVLET ERMENİLERDEN ÜZÜ DİLESİN İSTİYORLAR.BEN LANETLİYOR VE KINORUM BU DAVRANIŞLARINI.

  (0) (0)

 • kimseye suç atmıyorum.kaldıki kimse babasının dedesinin yaptığından da mesul olmaz.eleştirdiğim bdp'nin bakışı.her kabahati türklere veya devlete atmak ta doğru bir yaklaşım değil.ermeniler veya kürtler o dönemde türklerden daha temiz değildi.ben karadenizliyim rum ve ermenilerle yaşananları resmi tarihten değil dedelerimizden öğrendik.senin yakınında yaşı müsait olanlar olduysa ermenilerin ve dedelerinin birbirlerine yaptıklarını birinci ağızdan öğrenebilirdin.

  (0) (0)

 • BEN DİYORUM ARKADAŞ BUNLAR BÖLGESEL VE ETNİK İDOLOJİK SİYASET YAPIYORLAR DİYE BUNLARIN DAMARLARINDAK KAN FARKLI NE HİKMETSE BAŞKA GÖRÜNÜYOR,BESLE KARGAYI OYSUN GÖZÜNÜ...

  (0) (0)

Tüm Yorumlar