17 Kasım 2018 11:30

BBP'den son dakika 'ittifak' mesajı

BBP'den son dakika 'ittifak' mesajı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, başından beri AK Parti ve MHP arasındaki ittifakı desteklediklerini açık ve net bir şekilde ifade ettiklerini belirterek, "Şu anda bizim ittifakın içinde yer almamız hususunda her şey olumlu gidiyor. Olumsuz hiçbir şey yok." dedi.

CNN Türk'te Şirin Payzın'ın "Ne Oluyor" programına katılan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin soruları cevapladı.

Mustafa Destici, başından itibaren ittifaka katılacaklarını ve desteklediklerini açık ve net bir şekilde kamuoyuna açıkladıklarını söyledi. Şu anda ittifakta yer almalarına ilişkin her şeyin olumlu gittiğini ve olumsuz bir şey olmadığını ifade eden Destici, Meclis'e sunulan tasarının da tüm partilere aynı imkanı verdiğini kaydetti. Destici şunları söyledi:

"Meclis'e sunulan iki ya da üç parti ya da da dört partinin ittifakı değil. İttifak yasası. Bu yasadan seçime katılmaya hak kazanan 9 parti yararlanacak. AK Parti ve MHP burada çok açık bir irade beyanında bulundu. Biz de çok açık bir irade beyanında bulunduk. Dolayısıyla biz bu ittifakın yanındayız, destekliyoruz. Bu ittifakın Türkiye ve milletimiz için hayırlı olduğunu düşünüyoruz."

İttifak kurulmasında parti olarak beklentilerinin karşılanıp karşılanmadığı sorusuna karşılık Destici, "Biz, ne verilecek ne alınacak hesabı içinde asla olmadık. BBP bugüne kadar böyle bir hesap içinde olmadı, bundan sonra da olmaz." dedi.

"BU İTTİFAKIN YANINDAYIZ"

Merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun 1995 yılında Refah-Yol Hükümeti'nin kurulmasına şartsız destek verdiğine vurgu yapan Destici, "Şehit liderimiz, Muhsin başkanımız bakanlık mı aldı da orayı destekledi? Bir şey mi aldı? Hayır. Önce ülkemizin, milletimizin menfaatine bakarız. Biz de şu anda bu ittifakı ülke ve millet lehine görüyoruz. Bu ittifakın yanındayız." ifadelerini kullandı.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hangi konularda mutabık kaldınız?" sorusuna Destici, "Sadece şunu söyleyeyim; öncelikli BBP'nin bu ittifakta yer alması için her şeyin olumlu gittiğini söyleyebilirim." cevabı verdi. Destici, Saadet Partisi'ni de ittifakın içinde görmek istediklerini söyledi.

BBP Genel Başkanı Destici, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığını tanıyor musunuz?" sorusunu, "Eğer siyasi partiler ittifak yapıyorsa, elbette ki ittifakın ortak bir adayı olacak. Hem ittifak yapacaksınız hem de ayrı bir cumhurbaşkanı adayı göstereceksiniz. Bu akıl dışı bir şey, olmayacak bir şey" diye cevapladı. 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (24)
 • 10:32 adlı misafir, bak Fetöcü sesi senden geldi. Nasıl da acıyor değil mi? Veya okuduğunu anlamama gibi bir hünerin var. Dinci yobazalar bu ülkeye zaraları olmuştur. İstemeseniz de tıpış tıpış Atatürk'ün yoluna geleceksiniz.

  (0) (1)

 • 10:16 sizler fetonun kirli mendillerini yerken biz ona fettoş diye küfür ediyorduk hacı :))) uyan da balığa gidelim... muhalif herkesi fetocu diye suçlamayı bırakın fetocu değilseniz şunu söyleyin: Fetocu vekiller, bakanlar tutuklansın! Hadi bakalım görelim sizin erkekliğinizi, sizi hocaefendici kıytırıklar siziiii :))))

  (1) (2)

 • koalisyona bir iki arkayı dörtleyelim beyler binecek var daha, hani başkanlık gelecek koalisyonlar dönemi bitecekti ???

  (0) (2)

 • uyanan, erdoğan ın saltanat kayığına biniyor mu;yoksa,menfaatçı ve badavacı eşek arıları biryerlere yapışıyor mu?

  (0) (1)

 • Ben Destici nin samimiyetine inanmıyorum niye mi ? çıkıp hala rahmetli Muhsin Başkanın katilinin feto ve arkasında ki güçler olduğuna dair tek beyanı var mı ? Mesala feto nun yürüttüğü Abant toplantılarına milliyetçi parti lideri tek kelime tepki koymaz iken mit tırları davasında teşkilata karşı paraleli destekledi mi ? 17-25 darbe girişiminde biz yanıldık hata ettik hükümete hırsız imasında bulunmamız yanlıştı dedi mi ? meral Akşener için yeni parti kurmaya gerek yok derken ne kastetti çıksın açıklasın ?

  (0) (5)

Tüm Yorumlar