19 Ocak 2019 21:14

BBP'den 24 Haziran için kritik mesaj

BBP'den 24 Haziran için kritik mesaj

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "16 Nisan'da nerede duruyorsak bugün de orada duruyoruz. İnşallah 24 Haziran'da da aynı yerde durmaya devam edeceğiz" dedi.

BBP Genel Başkanı MustafaDestici, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal ve Mustafa Şentop ile seçim ittifakını görüşecek.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici parti binasının önünde yaptığı basın açıklamasında “BBP olarak 16 Nisan'da sistem değişikliğine evet dedik. Bu evetlerin çıkması noktasında da sahada da günümüzün yettiği kadar çalıştık. 24 Haziran'da yapılacak seçimlerle birlikte inşallah Türkiye tamamen yeni sistemle yönetilmeye başlayacak.

AK Parti ile MHP arasında bir cumhuriyet ittifakı başladığında bunu çok doğru bulduğumuzu ve desteklediğimizi net bir şekilde ifade ettik. Daha sonraki süreçte de bu ittifakın içerisinde yer alacağımızı belirttik. BBP'nin duruşu nettir. Bugün AK Parti'den arkadaşlarımız bizi ziyaret edecek. Onları dinleyeceğiz ve biz de onlara bu ittifakla ilgili görüşlerimizi ifade edeceğiz. Önümüzdeki günlerde de Cumhurbaşkanımız ile bir araya geleceğiz” dedi. 

AK Parti heyetiyle neleri görüşeceği sorusunu yanıtlayan Destici, “İttifaklar yasal hale getirildi. İttifak yapacak partiler arasında bir mutabakata bağlanması gerekiyor. Biz de bugün ve bundan sonraki süreçte bunları konuşacağız. BBP'nin duruşu nettir. 16 Nisan'da nerede duruyorsak bugün de orada duruyoruz. İnşallah 24 Haziran'da da aynı yerde durmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Destici, 23 Nisan özel oturumunda çok rahatsız olduğunu kaydederek, hiç kimsenin tasvip etmeyeceği davranışların olduğunu dile getirdi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (13)
 • BUDA KENDİSİNİ FASULYEDEN SANIYOR. YAHU GİDİN AKP YE İLTİHAK EDİN . NE BİR İDEOLOJİNİZ NE PERSPEKTİNİZ KALDI.

  (2) (1)

 • beri geeeL oğlan beri geeel

  (1) (21)

 • Reklam için partylere verilen hibe millete verilse ,MİLLETÇE MİLYONER OLURUZ,bence böyle yapsalar daha çok hatırda kalırlar,

  (2) (36)

 • BAL YAPMAYAN ARI GİBİSİN SENDEN GELEN KERAMET ALLAHTAN GELSİN

  (4) (9)

 • YAHU SEN GİT TARİKATLAR CEMATLEREDEN MEDET UM DAHA ÖNCELERİ YAPTIĞIN GİBİ AK PARTİDEN UZAK DUR SENİ CİDDİYE ALMIYORUZ İNANMIYORUZ

  (1) (2)

Tüm Yorumlar