21 Kasım 2018 00:35

BBP lideri Destici bakan olacak mı? Görüşmenin ardından açıkladı!

BBP lideri Destici bakan olacak mı? Görüşmenin ardından açıkladı!

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Destici görüşme sonrası bir açıklama yaparak "Benim kabinede yer almam gibi bir şey söz konusu değil çünkü ben BBP'nin Genel Başkanıyım, şu anda TBMM'deki milletvekiliyim." dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa  Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etmesinin ardından, BBP Genel Merkezinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine değinen Destici, "Hayırlı olsun ziyaretiydi. Ben kabulleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Gündemdeki konuları istişare etme fırsatı bulduk. Benim kabinede yer almam gibi bir şey söz konusu değil çünkü ben BBP'nin Genel Başkanıyım, şu anda TBMM'deki milletvekiliyim. Tabi ki biz AK Parti ile grubuyla uyum içerisinde hareket edeceğiz" diye konuştu.     

Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile TBMM'ye katkı vermeye ve birlikte olmaya devam edeceklerini belirterek, "İnandıklarımızı da söyleyeceğiz, doğrularımızı da söyleyeceğiz, Türkiye'nin meseleleriyle ilgili fikir ve düşüncelerimizi de söyleyeceğiz. İyi olanların, doğru olanların ve toplum içinde beklenti olanların yapılması noktasında elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz" ifadesini kullandı.     

Gündemdeki bütün konuları görüşme ve istişare fırsatı bulduklarını aktaran Destici, şunları kaydetti:

"Son dönemdeki çocuk ölümlerinden, bunlara verilmesi gereken idam cezasından tutun da yerel seçimlere kadar Türkiye'nin gündemindeki hemen hemen eğitime kadar her konuyu istişare etme fırsatı bulduk. Güzel ve faydalı bir görüşme oldu. Önümüzdeki süreçte daha iyi bir Türkiye'yi birliğini, beraberliğini daha yüksek oranda sağlamış, el ele gönül gönüle vermiş bir şekilde Türkiye'yi nasıl ileriye taşırız, güvenliğimizi tam olarak nasıl sağlarız, bu terör belasından nasıl kurtuluruz. Çünkü ciddi bir mücadele var şu anda, bu mücadele çok önemli. Bu anlamda BBP bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapıcı, yol gösterici ve sorumlu bir siyaset anlayışıyla siyasetimize devam edeceğiz. Bu uyumun devam etmesinin, Türkiye için Türk milleti için komşu devletlerimiz ve komşu coğrafyalarımız için çok faydalı olacağına inanıyorum."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (15)
 • Bazı yorumcular insanlara saygıdan yoksun,KENDİLERİNİ nasıl görmek istiyorlar ise karşısındaki insana öyle yorum yazmaktalar,Toplumuza biraz saygılı olun,toplumda sevgi-saygıyı öne çıkarı,başkalarına hakaret edip kul hakkını üzerlerine almaktalar.EL HAYA VEL İMAN.Toplumumuza eğitim ile insanlık dersi vermeliyiz.

  (0) (77)

 • Parçalanan BÜYÜK BİRLİK PARTİSİNDE ilk olarak geleçeğimiz için iyi bir işbirliğine girilmeli,ALPERENLERİN bir an önce toparlanıp birbirine sahip çıkarak VATANA ve MİLLETİMİZE hizmet etmelidirler,NEFSANİ arzularımızı yok saymalıyız.KİBİRİMİZİ-GURURUMUZU bir tarafa bırakıp,İNANÇLARIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ.

  (0) (134)

 • İdeolojisini koltuğa satan adam olarak geçtin tarihe.Bu da sana yeter

  (2) (3)

 • Sayın CUMHURBAŞKANIMA Buradan sesleniyorum. TARIM BAKANLIĞINA MİLLETİN BEKLENTİSİ, Adaşınız sayın Recep KONUK' u getirin Tarımda bir devrim yaşansın. Ercan UZEL

  (1) (0)

 • bbp partililer seni neden bbp'li olarak görmüyor acaba? kendini meclise attın tasmanda başkasının elinde

  (0) (1)

Tüm Yorumlar