17 Aralık 2018 13:54

Başkan Yardımcısı Oktay'dan İsrail'e tepki

Başkan Yardımcısı Oktay'dan İsrail'e tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İsrail'de kabul edilen ve Filistinlilerin haklarını haklarını hiçe sayan ve Kudüs'ü başkent ilan eden "Yahudi ulus devleti" kanuna tepki gösterdi. Oktay, böyle bir yasanın kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İsrail'de kabul edilen 'Yahudi ulus devleti' kanununun Türkiye Cumhuriyeti tarafından kabul edilemez olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İsrail meclisinde kabul edilen ve Filistinlilerin kendi toprakları üzerindeki tarihi varlığı ile haklarını görmezden gelen yasaya tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Twitter adresi üzerinden yayınladığı mesajda İsrail'in kabul ettiği yasanın evrensel hukuk ilkelerini zedelediğini söyledi.

"Böyle bir yasa Türkiye Cumhuriyeti tarafından kabul edilemez. Kudüs Filistin'in başkentidir ve başkenti olarak da kalmaya devam edecektir."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (18)
 • Türkiye'de 25 milyon Kürt yaşar, beraber düşmana karşı savaştılar, ama Kürtlerin Dili resmi dil değil, Kürtçe okullarda eğtimve öğretim dili yasak, İsraille adalet öğreteceğinize Kendi ülkenizdeki daleti sağlayın

  (0) (0)

 • Twitterdan üstelik.Milletin gazını almaktan başka işe yaramaz.

  (0) (0)

 • Diplomatik yollarla tepki vermek varken Twitter dan tepki vermek de neyin nesi?İsrail'in ne haberi olmuştur ne de umurunda olacaktır.

  (0) (0)

 • Sayın Cumhurbaşkanı yardımcımız; Tepkinize aynen katılıyorum.Yalnız sizden ve sizlerden isteğim,bu tip tepkilerinizi DÜNYADAKİ TÜRK ULUSU MENSUPLARI İÇİN DE KULLANMANIZDIR.

  (0) (0)

 • 15 TEMMUZ MERASİMİNDE HİÇ ABD VE İSRAİLE LAF ETMEYİN, SONRA UZAKTAN UZAKTAN TEPKİ, KINAMA. BİZ DOYDUK BU LAFLARA.

  (0) (2)

Tüm Yorumlar