17 Kasım 2018 10:28

Başbakan Yıldırım'dan ABD'ye tepki

Başbakan Yıldırım'dan ABD'ye tepki

Başbakan Binali Yıldırım, ABD Senatosu'nun F-35 kararına tepki göstererek, kongerede ortaya atılan iddiaların arka planının iyi incelenmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye ile ABD arasına bu kez de F-35'ler girdi. ABD Senatosu'nda F-35'lerin satışını yasaklayan tasarının kabul edilmesine tepki gösteren Başbakan Binali Yıldırım, kararın arka planına işaret etti, sorunun diyalogla çözülmesinden yana olduklarını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım ABD Senatosu'nun F-35 kararı ile ilgili konuştu. Kararın arka planına iyi bakılması gerektiğini kaydeden Yıldırım şunları söyledi:

"Kongrede ortaya atılan bu iddiaların arka planına iyi bakmak lazım, nereden geliyor, neden kaynaklanıyor? FETÖ ile ilgili, Rahip Brunson ile ilgili aramızda ABD ile bir süredir devam eden bir gerginlik var. Halk Bankası davası var. Biz ABD ile sorunların görüşmeler yoluyla çözülmesini tercih ederiz. Ama bizim tercihimiz yetmez, aynı dostane yaklaşımı ABD'den de görmemiz lazım. Yani bizim S-400'ü niye aldığımızı sorgularken, ABD'nin de 'Türkiye Suriye'de, Irak'ta teröre karşı savunmasız kalırken niye biz yardımcı olmadık?' sorusunu da kendisine sorması lazım."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • bunlar senin hüsnü kuruntun

  (0) (1)

 • imalat anlaşması var abd böyle bir şeyi yapqamaz yaparsa kolayı var mig 29 lar hazır

  (0) (1)

 • Herşeye rağmen müttefikliğe devam. Neden? Çünkü esas olan devlet millet menfaati değil, iktidar olmaktır. Ödenen paralarıda iktidar rüşveti say

  (1) (0)

 • Hakkı gerçekten kafa üstü düştüğünü sürekli kanıtlıyorsun. O tezahürat Karşıyaka Spor Kulübü (KSK) nın çok sevilen tezahüratıdır. Mallo sen daha İzmir i tanımıyorsun.

  (1) (5)

 • en iyisini derhal yapmamız şart oldu.

  (3) (9)

Tüm Yorumlar