17 Ocak 2019 16:54

Başbakan Yıldırım 'güzel haber vereyim' deyip açıkladı

Başbakan Yıldırım 'güzel haber vereyim' deyip açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım, Bakırköy'de bir otelde düzenlenen programda Alevi kanaat önderleri ile bir araya geldi. Yıldırım, "Artık irfan merkezleri ve cemevlerinin statüsünü tartışma alanından çıkarmaya karar verdik" açıklaması yaptı. Yıldırım terör örgütüne son dönemde vurulan büyük darbenin de nasıl elde edildiğini açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'da bir araya geldiği Alevi kanaat önderleri ile bayramlaşma programında, "Güzel bir haber vereyim. Geçen yıldan itibaren dağa çıkışlar neredeyse bitme noktasına geldi. Çünkü ay yıldızlı bayrağımız yurdun her köşesinde dalgalanıyor" ifadesini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, Dersim'de yaşananlara ilişkin olarak, "1938 Dersim, büyük bir acıdır. Dersim'le bu ülke yüzleşmelidir, çok açık söylüyorum. Hiçbir yanlışın arkasında durmak gibi bir lüksümüz yok" ifadesini kullandı.

"BUNU YAPANLAR İNSAN DEMEKTEN UTANIYORUM"

Başbakan Yıldırım, Sakarya'da bacakları kesilen yavru köpeğin ölümü hakkında ise şu ifadeyi kullandı: "Bunu yapanlara insan demekten utanıyorum. Bu kadar zalimlik olur mu? O da bir can taşıyor."

FETÖ ELEBAŞININ İADE EDİLMEMESİ

Başbakan Yıldırım ABD'nin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i Türkiye'ye iade etmemesini ise "Bu FETÖ niye verilmiyor biliyor musunuz? Bazı şeylerin ne olduğu ortaya çıkacak, bundan endişe ediyorlar, onun için vermiyorlar." sözleriyle değerlendirdi. 


 
 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (11)
 • Bu raporu reddedip kendileri bir rapor hazırlayıp onu verecekler mahkemeye.

  (0) (1)

 • Bu yaklaşım bile yanlış. cem evlerine nasıl bir statü getireceklerine muhataplarınin hiç bir fikrini almadan karar verip oldu bittiye getiriyorlar. Bunu önce muhataplariyla konuşulup tartışılması ve ondan sonra birlikte karara varılması gerekmez mi.

  (0) (1)

 • asıl baskını AKP liler esnafı korkutmak için yapmış.bir nevi gövde göterisi yapmışlar.neticesi malum.

  (0) (0)

 • 'AKP'Lİ HEYET İKİ GÜN ÖNCE GELMİŞTİ' Rapora göre iki gün önce AKP'li Yıldız ve ekibi, Esvet Şenyaşar’ın 25 yıldır işlettiği Suruç belediye binasının arkasındaki dükkana gitti. Sözlü tartışmanın yaşandığı ziyaret kavga yaşanmaksızın sonlandı. İki gün sonra Yıldız ve beraberindekiler silahlı şekilde tekrar dükkana gitti. AKP'li Yıldız içeri girmek isteyince Adil Şenyaşar’ın “Kadın müşteriler var içeri girmeyin, müşteriler rahatsız oluyor” dedi. Yıldız’ın “Biz namussuz muyuz ki içeri almıyorsun” diye karşılık vermesi üzerine tartışma başladı. Yıldız’ın korumalarından ismi tespit edilemeyen biri Adil’e tokat atarken, tartışma büyüyünce korumalarca Adil Şenyaşar’ın bacağına silahla ateş edildi.

  (0) (0)

 • sen hiç konuşma.senin hiç hükmün yok.

  (0) (7)

Tüm Yorumlar