19 Temmuz 2018 02:43

Bankacılara Bylock operasyonu Merkez Bankası da var!

Bankacılara Bylock operasyonu Merkez Bankası da var!

FETÖ/PDY operasyonları bankacılara uzandı. FETÖ'nün şifreli yazışma sistemi Bylock'u kullandıkları tespit edilen 20 bankacı hakkında gözaltı kararı verildi. Listedeki 11 kişi operasyonda gözaltına alındı.

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, kamu kurum ve kuruluşlarındaki FETÖ/PDY yapılanmasına ilişkin soruşturmalar kapsamında; değişik bankalarda görevli 20 bankacı hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı.

Şuana kadar 11 kişinin gözaltına alındığı öğrenilirken, şüphelilerin tamamının ByLock kullanıcısı olduğu tespit edildi. Gözaltı kararı verilen kişilerin, Asya Katılım, İller Bankası, Merkez Bankası ile Kalkınma Bankası çalışanı olduğu, kişilerin kurumlarınca açığa alınan veya ihraç edilen kişiler olduğu öğrenildi.

KAYSERİ'DE AKADEMİSYENLERE TUTUKLAMA
FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Erciyes Üniversitesi'nden daha önce ihraç edilen ve gözaltına alınarak dün mahkemeye çıkarılan öğretim görevlileri Çağrı Şakalar, Mehmet Güngör Kaya, Metin Aytekin, Mehmet Fatih Sönmez tutuklanırken; Esma K., Hüsne Sakallı A. ve Fehmi T. adli kontrol şartı ile Ali U. ise mahkemece serbest bırakıldı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • Affetmeyin kökünüğ kazıyın FETOcu hainlerin .Bunlar 40 yıllık ihanet ve hıyanet şebekesi bu hain örgütle mücadlee için ayrı bir bilrim ve bakanlık kurulmalıdır. Kuurmlardaki tüm FETOcular kriptolar dahil temizlenmelidir. Hala kuurmlarda bilinen ve kripto cok sayıda FETocu olduğu söyleniyor .greiye dönük temizlik sart FETO referansı ile bir uyere gelenleri, FETocularla bağlantısı olanları kıurumlardan atömamız sart

  (16) (2)

 • Bu bankalar ne zaman kuruldu? Kimler kurulmalarına destek oldu? AKP nin hangi üst düzey yöneticilerinin ne kadar paraları bu bankalardaydı? Paralarını bu bankalardan ne zaman geri çektiler? neden geri çektiler?

  (4) (3)

 • akp feto bahanesi ile ulkenin butun kurumlarina el koyup araplara satacak... zaten akp ve feto ikisi birlikte bu ulkenin kanini emmedi mi....

  (4) (10)

 • Artık bu operasyonlar inandırcılığını yitirdi. AKP karşısında gördüklerini sindirme çabasına girdi. Temizlik yapıyorum derken belli tarikatları devlete sokmaya başladılar bir kaç yıl sonra da bunlar ayaklanmaya başlar.

  (11) (8)

 • İller Bankası, Merkez Bankası ile Kalkınma Bankası çalışanı olduğu.. iyide bunlar devlet bankası devletin kurumu.. kimin hatası AKP ve RTE nın atayanlar onlar..

  (11) (18)

Tüm Yorumlar