18 Kasım 2018 07:23

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan kadınlara istihdam sözü

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan kadınlara istihdam sözü

Yeni kabinenin Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk göreve gelir gelmez kadınlara atama sözü verdi. Sosyal medya hesabından kadına vurgu yapan mesajlar paylaştı.

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni kabinenin iki kadın bakanından biri oldu. Selçuk, göreve gelir gelmez kadın ve aile mesajı vererek önümüzdeki dönemde kadın istihdamına değer vereceğini ifade etti. Twitter hesabından paylaşımlar yapan Bakan, en kısa sürede 3 bin ASDEP'li personelin istihdamınının yapılacağını açıkladı.

'Mutlak yoksulluğu tamamen yok etmeye kararlıyız.' diyen Selçuk' Sosyal politikalarda adeta sessiz bir devrim gerçekleştirdik. Türkiye son 10 yılda yoksulluğu en fazla azaltan ülke oldu. Çok daha güçlü bir Türkiye için hep birlikte çalışacağız.' dedi.

"KADIN İSTİHDAMINA ÖNEM VERECEĞİZ"

Selçuk, Türkiye'nin son 12 yılda yaklaşık 8 milyon insanına iş imkanı sunduğunu, Avrupa'da son 12 yılda iş bulan insandan daha fazlasını Türkiye'nin vatandaşlarına sağladığını ifade etti. Kadın istihdamına önem veren bir hükümet olacağının vurgusunu da yaptı.

3 BİN PERSONELE İSTİHDAM SÖZÜ

3 bin personele şimdiden istihdam sözü veren Bakan Selçuk şunları yazdı: Bakanımız Fatma Betül Hanım, 2018 yılında 3 bin Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personelini istihdam etmeyi planladıklarını bildirmiş. En kısa sürede 3 bin ASDEP'li personelin istihdamını gerçekleştireceğiz.

ASDEP nedir hangi bölüm mezunları ASDEP'e alınır

GÜÇLÜ KADIN VURGUSU

Bir ülkede kadın güçlü olursa, aile güçlü olur. Aile güçlü olursa, toplum güçlü olur. Toplum güçlü olursa, ülke güçlü olur. Bu ülkenin kadınlarını daha da güçlendireceğiz. Güçlü kadın güçlü Türkiye demektir.

Öncelikli hedeflerimiz arasında kadın istihdamını artırmak, kadınların sosyal ve kültürel alandaki faaliyetlerini ön plana çıkarmak var.
Kadın varsa demokrasi var.

Zehra Zümrüt Selçuk aslen nereli yeni Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı kim?

Zehra Zümrüt Selçuk aslen nereli yeni Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı kim?

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (8)
 • Taciz ve tecavüze hadım çıkarmaya gerek yok! Ülkemizde bu zihniyetin anacı zaten bütün erkekleri hadım etmek üzerine kurulu. Erkek olmanın tek manasının cinsel dürtülerden ibaret olduğunu düşünen bu zihniyet tolum dinamikleriyle oynuyor. Daha çok kadının sosyal içine çekilmesi için özel bir çalışma yapmak ahmaklıktır! Boşanmayı, tacizi, zinayı aklınıza gelebilecek tüm suçların artması demek. En basiti bir tarafta boş kadroya atanan kadın diğer tarafta ailesini geçindirmeyen işsiz erkek bu adaletmi? Herkese iş buldunuzda çalışacak insan sayısı yetmedimi? Kadının asli görevinin ahlaklı, dürüst ülkesini seven bireylerin yetişebilmesine katkı sağlamak olduğunu idrak edemeyen bir toplum batmaya mahkumdur. Kadın işe gidip çalışıyor kendi başına sevgiden ahlaktan yoksun agresif büyüyen erkek çocuklar tacizci şiddet yanlısı suça meyilli büyüyor. Bunu idrak edemeyen bir insana Botaş’ın devlet yönetmeyi çay ocağı teslim etmek o ülkeye ihanettir.

  (0) (3)

 • sana katılsam da endişe etme derim... dünyada kadın çalışan sayısı hep azdır...

  (0) (0)

 • Bu kadın iyi partilimi acaba

  (1) (2)

 • kadinlara pozitif ayrimcilik toplumda kutuplasmayi dogurur, adaletsizligi ortaya cikartir, zinanin ve bosanmalarin artmasina sebep olur, issizlikten dolayi evlenemeyen gencleri zinaya ve tecavüze tesvik eder. aklinizi basiniza devsirin. bu is bu kadin bakanla yürümez.. kadinlara öncelik vermek erkekleri isyana sevk eder ve gelecek secimde ak partiyi siyasi cöplüge atar. sayin bakan yanlis yoldasiniz. vallahi billahi bunun hesabini ne bu dünyada ne de ahirette veremezsiniz. is dünyasinda öncelik erkeklerin olmak zorunda.. ihtiyaci olan kadin elbette yapacagi iste calissin ama erkeklerin egemen oldugu is kollarinda calismasin. bu toplumu yozlastirir, ahlaksizligi körükler, bunun günahini da siz üstlenirsiniz.

  (1) (13)

 • sayın bakan aile sadece kadınlardan oluşan bir kurum değildir. güçlü kadın çalışan kadın demek değildir. inşaallah sizde fıtrata aykırı iş ve siyaset üretenlerdenn olmazsınız.

  (0) (4)

Tüm Yorumlar