18 Kasım 2018 15:05

Bakan Selçuk'tan ezber bozan bir açıklama daha: Teneffüs...

Bakan Selçuk'tan ezber bozan bir açıklama daha: Teneffüs...

Göreve geldiği günden bu yana dikkat çeken açıklamalar ve icraatlarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yine ezber bozan bir açıklama geldi.

Sabah yazarı Şeref Oğuz, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un "Teneffüs kelimesine dikkat edin. 'Teneffüs' kelimesi, denizin dibine dalarak sünger çıkartan birinin, bir süre sonra nefes almasına benziyor. Yani ders öyle algılanıyor ki, buna teneffüs deniyor. Türkiye'de kavramların ele alınması lazım" dediğini aktardı.

Şeref Oğuz, "Reform değil inşa ve ihya" başlığıyla yayımlanan yazısında Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un Reform 2023 Bulma Konferansı'nda dile getirdiği görüşleri aktardı. 

Söz konusu konferansta Türkiye'nin eğitim sistemine kalıcı ve milli çözüm geliştirmek için yoğun mesai harcandığını belirten Oğuz, bakan Selçuk'un Türkiye'de kavramlara farklı yaklaşılmasının öneminden bahsettiğini söyledi.

'TÜRKİYE'DE KAVRAMLARI ELE ALMAMIZ LAZIM'

Oğuz, Selçuk'un şunları dediğini belirti:

"Teneffüs kelimesine dikkat edin. 'Teneffüs' kelimesi, denizin dibine dalarak sünger çıkartan birinin, bir süre sonra nefes almasına benziyor. Yani ders öyle algılanıyor ki, buna teneffüs deniyor. Türkiye'de kavramların ele alınması lazım. Sınıflarda kapının iç tarafı dışına göre daha çok aşınır. Çünkü öğrencilerin derse girişle çıkış hızı çok farklıdır." 

Bu özel okul tamamen ücretsiz! Duyanlar inanamıyor ama gerçek

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (35)
 • Eğitim işi olunca mutlaka birileri lafı "ücretli öğretmen "Bu tabiri kullanmak da ne kadar doğruysa yada yakışık kalıyorsa ayrı mesele.yıllardır farklı okullarda çalışan biri olarak.o misafir arkadaşın dediği ücretli öğretmenler.inanın çoğu kadrolu öğretmenden kat be kat işinde daha ciddi daha verimli çalışmaktadır.Çoğu sektör böyledir malesef maaş sabit para çok olunca her şekilde garantilemisim geliri diyerek ,Bu çocuklardan adam olmaz bende burdan kiviriyim durumunda ve düşüncesinde çok adi sadece oğretmen kişi gordum.sözün özü ;ister öğretmen ister ucretmen herkes bu ülkede ülkenin her köşesindeki öğrencileri insanları bir görmeli.

  (2) (3)

 • Sayın Bakana bir absürt hatırlatma da benden: Gerek 222 sayılı Kanunun 3 üncü maddesi ve gerekse 1739 sayılı Kanunun 22 nci maddesi aynen şu şekildedir:"(Değişik: 30/3/2012 - 6287/7 md.) Mecburi ilköğretim çağı 6-13 yaş grubundaki çocukları kapsar. Bu çağ çocuğun 5 yaşını bitirdiği yılın EYLÜL AYI SONUNDA başlar, 13 yaşını bitirip 14 yaşına girdiği yılın öğretim yılı sonunda biter." denildiği halde Eylül ayı sonunda değil; bu yıl Eylülün 10'unda başlamıştır.

  (12) (9)

 • kapının iç tarafının daha fazla yıpranmasında şaşılacak durumu sayın bakan açıklamalı.tabiki iç taraf yıpranacak doğal olanıda bu.şanlıurfada halen 80 kişilik sınıflar varken okulun yarısı ücretli öğretmenle çalışıyorsa biz halen kavramlarla meşgulüz.

  (1) (8)

 • İŞTE NE YAPILMASINI YAPILMAMASINI BİLEN BİR EĞİTİM ADAMI.YILLARDAN BERİ YAPILMAK İSTENİPTE BİR TÜRLÜ YAPILMAYANI AÇIKLAMAK YÜREK VE CESARET TİMSALİ ADAM.

  (3) (16)

 • Kati Piri’nin Cumhuriyet gazetesi için “Erdoğan'la uyumlu aşırı milliyetçilerin eline geçtiği” iddiasına Mine Kırıkkanat’tan yanıt geldi. “Biz Cumhuriyet’in cumhuriyetçi ve laik değerlerini savunmak için ağır bedel ödemiş gazetecileriyiz. Ama siz, tek kaynaktan doğrulamadan aldığınız haberlerle vasat altı bir siyasetçisiniz ve hakkımızda yaptığınız yargısız infazla, gazeteci de olamazdınız!” mesajıyla karşılık verdi.

  (2) (2)

Tüm Yorumlar