17 Aralık 2018 11:48

Bakan Sarıeroğlu açıkladı! Artık o ücret alınmayacak

Bakan Sarıeroğlu açıkladı! Artık o ücret alınmayacak

Çalışma Bakanı Julide Sarıeroğlu, kanser hastalarını sevindirecek bir müjdeli haber verdi. Sarıeroğlu "Önümüzdeki dönemde kanser cerrahisini de fark ücreti alınmayan hizmetler arasına alacağız. Bunun hazırlıklarını da yaptık" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu kanser hastalarını sevindiren detayları açıkladı.Sarıeroğlu, "Önümüzdeki dönemde kanser cerrahisini de fark ücreti alınmayan hizmetler arasına alacağız. Bunun hazırlıklarını da yaptık" dedi.

Sarıeroğlu, mart ayında da Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'nun kanser ilacı ödeme listesine 4 ilaç daha eklediğini açıklamıştı.

Ödeme listesine eklenen kanser ilaçlarıyla ilgili konuşan Bakan Jülide Sarıeroğlu, Sağlık Uygulama Tebliği'nde yeni düzenlemelerin olabileceğini belirterek, şunları söylemişti:

"Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için en önemli şey. İstatistiklere baktığımız zaman en önemli başlıklardan birisi, TÜİK rakamlarında da sağlık çıkıyor. Bu yüzden çok hassasiyetle ve titizlikle çalışıyoruz, kesinlikle maliyet unsuru olarak görmüyoruz. Yine açıklayacağımız Resmi Gazete'ye gönderdik, 4 tane daha kanser ilacımızı geri ödeme listesine aldık, onun dışında çok sayıda ilacımız geri ödeme listesine girmiş durumda."

Emekli ikramiyesi neden eksik yattı bakan açıkladı

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (8)
 • müjde partisi oldunuz ne güzel, bu müjdeler devam ederse size oy vereceğim, ama oy oy eminedeki oyu alırsınız ancak

  (1) (2)

 • BİZ YAPTIK!!! Hastane yapıyorsunuz özel hastahane gibi ücret veriyorsunuz, köprü yaptık diyorsunuz özel sektör yapıyor FAZLASIYLA PARASINI BİZ ödüyoruz. Parasını biz ödüyorsak SEN NEYİN HAVASINI YAŞIYORSUN da ben yaptım diyorsun eyy hükümet.

  (3) (4)

 • seçim zamanı gelince siyasiler bonkör olur, vicdanlı olur, sevecen olur, asfalt yaparlar, yardım yaparlar, bak parti ayırt etmeden söylüyorum Allahını milletini vatanını seven bu siyasilerin riyakar oyununa gelmesin, kendimize gelelim karakterli olalım

  (0) (4)

 • aha seçim arifesinde bi müjde daha, keşke hergün seçim olsa hayat bayram olsa

  (0) (2)

 • duyda inanma vatandaş şimdiye kadar görmediler şimdi hiç görmezler diğer adaylar sözleşme imzalıyor bunların ki lafta kalıyor,müslüman kandırılmaz ister akşenere ister inceye oyverin onlar yalan söylemiyor,yeni testi suyu soğuk tutar

  (0) (5)

Tüm Yorumlar