14 Kasım 2018 05:39

Bakan Özhaseki'den Fikirtepe açıklaması

Bakan Özhaseki'den Fikirtepe açıklaması

İSTANBUL Fikirtepe'de kentsel dönüşüm çalışmalarında firmaların işi tamamlayamadığı için yaşanan sorunlara yönelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı el attı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bakanlık olarak Fikirtepe'de müteahhitlik yapmaya başlayacaklarını söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "İmar Barışı ile elimize 30-40 milyar lira geçecek. Bu parayı, kentsel dönüşüm işine girerlerse belediyelere sıfır faizli para olarak vereceğiz" dedi.

'BAKANLIK MÜTEAHHİTLİK YAPACAK'
Fikirtepe'deki mağduriyete yönelik de konuşan Bakan Özhaseki, ''Bakanlık olarak Fikirtepe'de şu an müteahhitlik yapıyoruz. Bölgede iş yapamamaz hale gelen müteahhitler var. Konuya Bakanlık olarak el attık. Tüm vekaletleri aldık. Söz konusu yapıları tamamlayıp vatandaşlara teslim edeceğiz.'' dedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (2)
  • İNŞALLAH O PARALARDAN DA İÇİ BOŞALTILAN GÖREVDEN KOVULAN ESKİ BELEDİYE BAŞKANININ KAYNAKLARINI TÜKETTİĞİ BURSA BUYUKŞEHİR BELEDİYESİNE KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN KAYNAK AKTARIRSINIZ.

    (0) (0)

  • Her sene aynı hikayeleri dinliyoruz ama bir türlü hikayenin sonu gelmiyor.

    (0) (0)

Tüm Yorumlar