13 Aralık 2018 07:38

Bakan Kurum'dan sel felaketiyle ilgili yeni açıklama

Bakan Kurum'dan sel felaketiyle ilgili yeni açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakan Murat Kurum, "Elim bir olay bir afet. Metrekareye 253 kilograma varan bir yağış söz konusu. Buna ilişkin yapmamız gerekenler sahadakiler neyse bunları inşallah yerinde tespitlerini yapacağız. Bir tane vatandaşımız hayatını kaybetti. Ailesine baş sağlığı diliyorum" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Murat Kurum, Ordu'da yaşanan sel felaketi sonrası açıklamalarda bulundu. Kurum, "Elim bir olay bir afet. Metrekareye 253 kilograma varan bir yağış söz konusu. Buna ilişkin yapmamız gerekenler sahadakiler neyse bunları inşallah yerinde tespitlerini yapacağız. Bir tane vatandaşımız hayatını kaybetti. Ailesine baş sağlığı diliyorum" dedi.

''Elim bir olay bir afet. Metrekareye 253 kilograma varan bir yağış söz konusu.'' diyen Kurum, ''Buna ilişkin yapmamız gerekenler sahadakiler neyse bunları inşallah yerinde tespitlerini yapacağız. Tedbirleri noktasında yine sahada yapılması gereken neyse onları heyetimizle birlikte tespitlerimizi yapacağız. Bir tane vatandaşımız hayatını kaybetti. Ailesine baş sağlığı diliyorum.'' ifadelerini kullandı.

TESPİTLER YAPILACAK
Kurum, ''Bugün tespitlerimizi yapacağız. Belediye başkanımızla görüştük. Tespitleri, çevre şehircilik il müdürlüğümüzle bir hafta içerisinde binaları, yolları, hasar gören tüm inşaatların tespitlerini tamamlayıp, iki ay içerisinde de belediyemize gerekli kaynağı iller bankamızdan sağlayıp başkanımız bunların inşaatlarını bitirecek.'' dedi.

''STRATEJİK EYLEM PLANLARINI HAZIRLIYORUZ''
Yapılması gereken stratejik eylem planlarının altını çizen Kurum, ''Bunun dışında bu tedbirleri aldıktan sonra önümüzdeki sürece ilişkin iklim değişikliği söz konusu. Yapılması gereken neyse tüm Karadeniz bölgesi için stratejik eylem planı hazırlıyoruz. Bu plan çerçevesinde sahada uygulamalarını yapacağız. En son böyle elim bir olay 20 yıl önce meydana gelmiş. Tabi ki bu bir afet. Alt yapılar hiçbir zaman bu yağışlara göre hesap edilemez. ‘En az hasarlı nasıl çıkabiliriz’in çalışmasını da tüm Karadeniz bölgesi için yapıyoruz. inşallah bunu da yakın zamanda sahada uygulayacağız." şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (7)
 • Sayın, "bir basit vatandaş" rumuzlu yorumcu. Trabzon' da sel olduğunu ne zaman nereden duydun? Trabzon' de yıllardır sel falan yok. Rize ve Ordu illerinde var. Öyle de olması gerekiyor.

  (0) (4)

 • ALLAHTAN ÜMİT KESİLMEZ DERLER AMA,ALLAH MI BİZDEN ÜMİT KESTİ ACABAĞA,DOĞAYA BU KADAR HOYRAT DAVRANDIĞIMIZ ,EKONOMİYİ BU KADAR KÖTÜ İDARE ETTİĞİMİZ İÇİN.

  (0) (4)

 • Allah, Rize ve Trabzonluları pek sevmiyor galiba, onları cezalandırıyor. Kocaeli depreminde, cüppeli Ahmet hoca Allah onları cezalandırdı demişti. Şimdi acaba Rizeliler, Trabzonlular mı cezalandırılıyor?

  (0) (4)

 • İnsanlar domates ya da elma değil bir tane vatandaş demek saygısızlıktır,bir vatandaşomız demek gerekir.

  (0) (1)

 • DERE YATAKLARINA inşaat yapılmasına göz yumanlar,bunun BEDELİNİ ÖDEMELİLER... Koskoca Karadeniz otoyolunun köprüleri çöküyor,bu yolu yapan ve bu yapıları kabul edenler HESABINI VERMELİLER... ARTIK FELAKETLERDEN SONRA DEĞİL ÖNCEDEN TEDBİR ALMAYI BİLMELİYİZ....

  (0) (8)

Tüm Yorumlar