20 Ekim 2018 02:37

Bakan Fakıbaba'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt

Bakan Fakıbaba'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, "Sayın Kılıçdaroğlu, Sırbistan'dan yapılması düşünülen et ithalatıyla alakalı doğru olmayan iddialarla kamuoyunu yanlış bilgilendirip olumsuz algı oluşturmaya devam etmektedir." dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sırbistan'dan yapılması düşünülen et ithalatıyla alakalı doğru olmayan iddialarla kamuoyunu yanlış bilgilendirip olumsuz algı oluşturmaya devam etmektedir. İddia ettiği gibi ithal edilecek etlerin besmelesiz kesilmesi gibi bir durum asla söz konusu değildir." değerlendirmesinde bulundu. 

Fakıbaba, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, partisinin bugünkü TBMM Grubu'nda yaptığı konuşmada, et ithalatı ve tarım politikası konusundaki sözlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun, Sırbistan’dan yapılması düşünülen et ithalatına ilişkin doğru olmayan iddialarla kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini, olumsuz algı oluşturmaya devam ettiğini belirten Fakıbaba, "Bu iddiaların gerçek olmadığını ifade etmemize rağmen, aynı iddialarını bilerek ve kasıtlı olarak sürdürmeye çalışması iyi niyetli bir yaklaşım değildir." ifadesini kullandı.

Fakıbaba, ithal edilen ya da edilecek sığırların kesimi, parçalanması ve paketlenmesi gibi sağlık muayene işlemlerinin, Bakanlıkça resmi olarak görevlendirilmiş veteriner hekimlerin gözetiminde ve İslami usullere göre yapıldığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

BESMELESİZ KESİM SÖZ KONUSU DEĞİL

"Dolayısıyla Sayın Kılıçdaroğlu’nun iddia ettiği gibi ithal edilecek etlerin besmelesiz kesilmesi gibi bir durum asla söz konusu değildir. Ayrıca Sırbistan’dan gerçekleşmiş bir ithalat söz konusu değildir. Gerçekleşse dahi bu şartlar çerçevesinde yapılacaktır. Ülkenin bir tarım politikasının olmadığı, 'cep doldurma' politikasının olduğu şeklindeki iddiasını tekrarlaması da hezeyandan başka bir şey değildir.''

YANLIŞ BİLGİLENDİRİYOR

Fakıbaba, et ihtiyacının yerli imkanlarla karşılanmasını sağlamak amacıyla Bakanlık olarak önümüzdeki dönemde ciddi projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini vurgulayarak, şu görüşlerini aktardı:

"Ana muhalefet partisinin genel başkanlığını yürüten Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu şekildeki beyanlarla kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye çalışmasını ve bunu da alışkanlık haline getirmesini ülkemiz adına üzüntü verici bir durum olarak görüyorum. Değerlendirmeyi aziz milletimizin takdirine bırakıyorum."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (44)
 • ÜLKENİN BİR TARIM POLİTİKASI OLDUĞUNU İDDİA ETMEK MİLLETLE ALAY ETMEK DEĞİLSE DÜPEDÜZ AYMAZLIKTIR. HANGİ TARIM POLİTİKASINDAN BAHSEDİYORSUNUZ YA SİZ!!!

  (0) (0)

 • Doğal Tohumlarımız, Suyumuz, Tarım topraklarımız, Kaliteli hayvan cinslerimiz, Binbir çeşit sebze-meyvemiz varken bunları yetiştirmek yerine ithal etmek ayıp olmuyor mu? Verimli topraklara apartmanlar, siteler, golf sahaları vb. yapmak yazık olmuyor mu? Komşu ülkelerin su ve tarım topraklarını işgal eden bizim bir şehrimiz büyüklüğünde Çöl ülkesi İsrail, başka ülkelerden toprak getiren Bataklık ülkesi Hollanda niçin tarıma-Hayvancılığa Kooperatiflere, çiftliklere bu kadar önem veriyor hiç düşündünüz mü?! yediği-içtiğinde başkalarına bağımlı olmak bize yakışır mı? Araba yapacağımıza Tarım-Hayvancılığımıza, Su-Toprağımıza sahip çıksak daha doğru olur kanaatindeyim.

  (1) (0)

 • sanki kesim sırasında kılıçdaroğlu kasabın yanındaydı. güldürmeyin insanı. sanki sıbistanda müslüman veya türkler yaşamıyor. mantığa bak yaa

  (11) (2)

 • sırplar imana geldi.

  (3) (2)

 • "Bakın çok enterasan, Sırplar dört dörlük müslümandır aslında. Bosnalıları da müslümanlığın gereğini yapmıyor diye katlettiler!. Ağzılarından besmele eksik olmaz." Derlerse de şaşırmam. Kılıçdaroğlu'nu boşverde, sırp ya bunlar sırp, besmele çekmeyeceğini bilemeyecek kadar mı gözünüz karardı. Ha bana besmele lazım değil diyene bir şey demem. Ancak yok dini hassasiyet vs. diyen biri için bu nasıl bir çelişkidir?

  (5) (3)

Tüm Yorumlar