15 Aralık 2018 04:14

Bakan Albayrak enflasyonla topyekün mücadele planını açıklıyor

Bakan Albayrak enflasyonla topyekün mücadele planını açıklıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’nın bugün açıklıyor.

HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’nın bugün açıklıyor. Albayrak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Yarın (bugün) açıklayacağımız Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı ile bu dayanışmayı çok daha ileri taşıyacağız” dedi.

Albayrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye Bankalar Birliği’nin (TBB) işletmelerin bankalara ve diğer finansal kuruluşlara olan borçlarının vadelendirilmesine ilişkin tavsiye niteliğindeki kararını değerlendirdi. TBB’nin, reel sektörün kredi borç ödemelerinin yapılandırılmasına ilişkin tavsiye kararını çok önemli gördüğünü belirten Albayrak şöyle dedi:

“15 milyon liranın altındaki borçlar, 6 ay ödemesiz, 24 aylık vadeyle yapılandırılacak. Bu kararı alan TBB’ye teşekkür ediyorum. İçinden geçtiğimiz sürecin zorluklarına rağmen, tüm paydaşlarımızla sağladığımız güçlü koordinasyon ve iş birliğiyle zor süreçlerin üstesinden geldik."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • pazara hiç çıktılarmı

  (0) (0)

 • Gerçekten verdim. Her defasında bir şeyler son dakka çıktı karşıma verdim ama bu defa ne olursa olsun vermeyecem. Yorumcuların, McKinsey ile anlaşmanın bahanelerini anlatırken aslında ne kadar çaresiz olduuklarını ve onların da bu kandırmacanın içinde olduğunu görünce kararım kesinleşti. Allah biliyor ya bu defa oyumu ya Saadet Partisine ya da İyi partiye verecem.

  (0) (0)

 • Gerçekten 4 kere oy vermişsen, yine verirsin...

  (0) (1)

 • "Dayanışma" diyorsa, bu vatandaşa patlayacak bir şeydir. Yine zengine bir şey olmaz. Olan fakire olacak desenize.

  (0) (1)

 • suriyelileri gönderin ülkelerine ekonomi nasıl düzeliyor görün ülkeyi bitirdiler ülkede dolar bırakmadılar.

  (0) (3)

Tüm Yorumlar