16 Kasım 2018 08:05

Bakan Albayrak açıkladı: Nükleerden bile önemli

Bakan Albayrak açıkladı: Nükleerden bile önemli

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Türkiye'nin son dönemde bor madeni konusunda önemli çalışmalara imza attığına dikkat çekerek bunun nükleerden bile daha önemli olduğunu ifade etti.

NTV ekranlarında yayınlanan programda gençlerin sorularını yanıtlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "2 yıldır bor üzerine ince bir siyaset yürüttük. Teknoloji ve trende sahip olmazsanız sadece pazar olursunuz. Boru işleyerek katma değeri yüksek ürünlere döndüreceğiz. Bor konusu nükleer konusundan bile daha önemli bir konudur." dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak'ın son dönemde yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamalarından satır başları şöyle;

Bu seçim diğer seçimlere göre daha sakin geçiyor. Enerjiyi bir vizyonla görmemiz gerekiyor. Türkiye enerji alanında çok önemli adımlar attı.15 Temmuz Türkiye tarihi için bir kırılmadır. Sınır ötesi süreç başladı, Kandil işi bitti artık.

BOR KONUSU NÜKLEERDEN ÖNEMLİ

2 yıldır bor üzerine ince bir siyaset yürüttük. Teknoloji ve trende sahip olmazsanız sadece pazar olursunuz. Boru işleyerek katma değeri yüksek ürünlere döndüreceğiz. Bor konusu nükleer konusundan bile daha önemli bir konudur.

PETROL VE DOĞALGAZ ARAMALARI

 Kara ve derin sondajcılığında önemli çalışmalar yaptık. Agresif biçimde arama ve sondaj çalışması başlattık. Sondaj yapacağımız yerleri belirledik, başlıyoruz.

Bölgenin en büyük enerji depolamasını gerçekleştiriyoruz. Rüzgar ve güneş enejisini önceliklendiriyoruz.

Partide hangi görev düşerse en iyi şekilde yaparız. Etkin ve katma değer yaratan bir süreç olacak. İnsan kaynağı sayı ve kalitesini sürekli artırıyoruz.

(Paris İklim anlaşması ve Türkiye)Anlaşmada Türkiye doğru sınıflandırılmıyor. Bu dönemin gençliği en kritik noktoda bulunuyor. Türkiye'nin bağımsız enerji stratejisi oluşturuldu.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (16)
 • Kim la 90 yıl yatmış.hemmen 90 yıl goy goyu...Her seçim yerli otomobil milli bilmem ne,bor petrol müjdesi,onu çıkaracağız bunu çıkaracağız...seçim sonrası ortalarda kimse yok.90 gün sonra keşfetmiş miş...haaddeee ordan trol.

  (0) (1)

 • Bor konusu çok önemli.İnşallah bu konuda bakan beyin dedikleri gerçekleşir..Bu Ülkemiz açısından büyük kazanç olacaktır...Başarılar Türk Milleti ve Türk Devletinin olsun...Allah yardımcımız olsun...

  (0) (3)

 • on numara helal. Devam böyle işlemeye geçmeliyiz en kısa sürede ham halini dışa satışını durma noktasına getirmeliyiz.

  (2) (1)

 • Kek nükleerden daha önemli Beratçım.

  (0) (8)

 • Çok güzel bir iş yapıyorlar. Allah muvaffak etsin.

  (6) (23)

Tüm Yorumlar