14 Aralık 2018 10:44

Bakan Akar ve komuta kademesi yeni askerlik sistemini görüştü

Bakan Akar ve komuta kademesi yeni askerlik sistemini görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında yeni askerlik sistemine ilişkin Milli Savunma Bakanlığında toplantı yapıldı. Toplantıda, askerlik sürelerinin kısaltılması ve yeni askerlik sistemi görüşüldü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile TSK'nın komuta kademesinin katıldığı toplantıda, askerlik sürelerinin kısaltılması ve yeni askerlik sistemi görüşüldü.

Askerlik sistemine yönelik, Milli Savunma Bakanlığının, Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıkları ile yaptığı çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Milli Savunma Bakanlığı'nda, Bakan Hulusi Akar'ın başkanlığında dün yapılan toplantıya, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in yanı sıra kuvvet komutanları, bakan yardımcıları ve diğer yetkililer katıldı.

Söz konusu toplantıda, askerlik süresinin kısaltılması dahil yeni askerlik sistemi, ayrıntılı bir şekilde görüşüldü.

ZİRVEDE 9 AY ASKERLİK ÖN PLANA ÇIKTI

Zirveye ilişkin edinilen bilgilere göre, kısa dönem ve uzun dönem şeklinde yapılan askerlik, tek tip olacak. Askerlik süresinin 9 aya indirilmesi, bu 9 ayın, 3 ayında eğitim verilmesi öngörülüyor.

TEK TİP ASKERLİK NEDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı konuşmalarda şöyle demişti: Gereken hazırlıkların ve planlamaların yapılmasının ardından Türkiye'yi bir daha bedelli kanunlarına ihtiyaç duyulmayacak bir askerlik sistemine kavuşturmuş olacağız"

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (22)
 • Askerlik Bilim,Fen ve Teknoloji ile yapılır.Beden askerliği bitti.Bu vasıflardan habersiz ordu olamaz.

  (0) (33)

 • ARTIKK HERYIL BEDELLİ ÇIKAR,, EKONOMİ UZMANI DAMAT PARALARI TOPLAR,, BETER OLUNNN İNŞLHH

  (1) (3)

 • askerlik, zorunlu olmaktan çıkarılmalıdır.

  (2) (3)

 • Öyle bir şey yapılırsa hakkımı helal etmem asla. Üni mezunuyuz kısa dönem yapılırken 6 gibi bir süreci 9 aya çekmek haksızlıktır. saçma sapan işlere kalkışılmamalıdır. Eğitim hayatını sürdürüp bir noktaya gelen kişileri yok etme çabasına girmeye devam edin siz. Sonu pek hayr olmayacaktır.

  (1) (3)

 • Askerlere emekli olunca farklı ikramiye mi veriyorlar. Devlet memurunun derece kademesi neyse onu veriyor devlet. Lütfen emekli sandığı kanunu okuyun inanmıyorsanız. Normal memur ne alırsa emekli askerde aynı parayı alır. İstiklal ve hürriyet olmadan hayat olur mu? Devlete hakkıyla hizmet eden tüm meslekler kutsaldır. Sahıslar üzerinden mesleklere yanlış saldırı hakmak ahlaki değil. (2008 de 1/4 derecede 32 yıl-49000 TL aldım. iki evi bırak bir ev alınabilir mi ? )

  (2) (0)

Tüm Yorumlar